Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bipolar bozukluk, depresyon ve geçmeyen baş ağrısı!?

s!gMa!

Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
10
2009’dan beri süregelen baş ağrısı problemlerim var. Genelde depresyon tanısı konuldu, antidepresanların faydası da oldu ancak antidepresanları bırakınca (6ay 1 yıl kullanip) ,bahar aylarında ağrılar tekrarlıyor. En son bu yaz tatilinde manik atak geçirdim, haliyle bipolar bozukluk teşhisi kondu. Zamanında MR, kan tahlili, sinüs röntgeni vb. temiz çıkmıştı. Bipolar bozukluk ilaçlarım arasında depakin var, bu yüzden antidepresan yazmıyor doktorum, “sana depresyondan koruyucu yazdık” diyor. Psikiyatri doktorum migren açısından değerlendirilmem için en son nörolojiye sevk etti. Nöroloğa anlattım: “Başımda ağrı, ağırlık, donukluk, sersemlik var. Başım perçinleniyor sanki, aşırı basınç altında, patlayacak gibi, başımı sallayınca da ağrıyor. Genelde akşam artıyor ve ağrıdığında çok sinirli oluyorum vb.”. Nörolog muayene etti ve “gerilim tipi baş ağrısı” dedi. Antienflamatuar bir ağrı kesici ile bir hafta kullanılan bir kas gevşetici yazdı. Bu ilaçlar da çözüm olmayacak gibi, ne yapacağım bilemiyorum. Psikiyatri doktorum iyi, kendisinden memnunum ama baş ağrıma çözüm bulamadık, ağrım için ek bir ilaç eklemedi. Ne yapsam acaba?

RssCip gözlük kullanıyor musun ? bilgisayar tv ile uzun vakit geçirdiğin zaman daha da artıyor mu ağrı ?

Üst Alt