Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bipolar vb. rahatsızlığın hastanede tedavisi ve rapor sürecine dair deneyimler..?

Birol Koç

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
BİPOLARDAN HASTANEDE YATAN
ARKADAŞLAR NASILDIR TEDAVİ NE KAÇ GÜN YATILIYOR:confused:

Ben yattım şizofrenıden 17 gun baska hastanede 34 gun doktora guzel cevap verırsen erken taburcu olursun formul bu unutma

Tedavı sacma sapan bısey doktor un her zaman kullandıgı kelıme nasılsın kendını nasıl hıssedıyosun hep bunu sordular bana

Doktor inyasifinde anlaşIlan hastanede yatış süresi öylemi ayrıca oran % kaç raporunuzun süreli süresiz vergi indirimi aldınızmı saygılar .

Bu konuda ne kadar çok sayıda arkadaş deneyim paylaşırsa o kadar yararlı olur

raporum 80 kronık benım hastalık senınkı gecıcı ıse 45 verırler rahat ol

ayrıca rapor sureklı vergı ındırımı ne oluyor bılmıyorum

benim % 45 paranoid şizofreni raporum var. toplam 2 ay hastanede yattım. devlet hastanesi sağlık kurulu % 45 paranoid şizofreni raporu verdi.

hastane yatış süreci tamamen Dr. un inisiyatifinde.
düzgün cevaplar verir ve yatış sürecinde sakinliğini koruyabilirsen. kısa sürede çıkarsın. Fakat ilaç almayı ret eder ve doktorun sorularına alakasız cevaplar verirsen. Yatış süren bir o kadar uzar..

Birol;

öncelikle konuyu netleştirmemiz lazım. Amacın eğer hastanede yatıp tedavi görmek ve bu süreyi kısa tutmak ise, hastane yatış sürecinde dediğim gibi sakin olmalı, ilaçlarını söylendiği gibi kullanmalı ve doktora verdiğin cevaplara dikkat etmelisin. Yok eğer hastaneye yatış amacın rapor almak ise bunların tam tersini yapmalısın :) yoksa rapor alamazsın. Sadece yatar ve çıkarsın. Sonuçta o raporu alman için hasta olman yani doktorları buna ikna etmen lazım. İstersen özelden yaz. Ben 2 ay yattım hastanede ve rapor aldım.

Ben bi polardan 3 kez yattim birinde 17 birinde 26 ve son olarak 30 gun 2 hafyada duzeliyorsun ins ama doktora bagli tutuyor seni kontrol msksatli kismen duzelene yuzde kirk duzelmeyene yuzde yetmis veriliyor yonetmelik bu bi polar icin.

yurt disinda tam iyilesmeden birakmazlar en fazla 1 sene klinik tedavisidir devlet zoruyla oda..kisisel oarak bende 3 ay surdu bir ayda oylesine yattim...deli olarak cikariyolar turkiyedeki hastaalri

Üst Alt