Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir yıl önce şizofreni oldum. Kamudaki işime geri dönebilir miyim?

xdedahii

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
194
Merhaba,

Yaklaşık bir buçuk yıl önce sözleşmeli kamu personeli iken rahatsızlandım. Rapor alındı ve vasi tayin edildi. Doğal olarak şözleşmem yenilenmedi.

Şimdi iyileştim vasimde kaldırıldı. Çalışabilir duruma geldim. Eski işime dönebilir miyim?

Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Zamanında işe geri dönüş davası açamadım. Çünkü vasi atanarak tüm haklarım elimden alındı. Ayrıca vasisi olan kişi devlet memurluğu devam etmiyor.

Bir kaç yere sordum. Dava çok uzun sürer dediler. Bu konuda tecrübesi olan kişiler neler yapmam gerekiyor yazabilir mi ?

@xdedahii,

Selam,

Vesayetin kaldırılması hayırlı olsun.

Kamuda işe iade konusunda tecrübeli bir avukatla görüşüp; sonuç alacağınıza kanaat getirirseniz dava açabilirsiniz.

Eğer dava açarsanız; bu size bir seçenek/ihtimal, fazladan şans verir ve sonrası başka durumlar için engel teşkil etmez.

(İşe iade konularında sendikalardan yardım isteyebilirsiniz bence. Sendikaların bu konuda tecrübeli avukatları olabiliyor.)

EKPSS sınavına hazırlanabilirsiniz ve/veya (İŞKUR üzerinden?) özel sektörde bir iş arayabilirsiniz.

Kendinize ne kadar çok opsiyon yaratırsanız olumlu sonuç alma şansınızı artıracağını düşünüyorum.

Bol şanslar.

Sanırım bu duruma düşen pek olmadı. İşe geri dönüşle uğraşmak zaman kaybı olacak herhalde

@xdedahii,

hocam merhaba , öncelikle geçmiş olsun. Bence siz ilinizdeki güçlü bir sendikaya gidip durumunuzu anlatın. Hukuki meselelerle ilgili bilgi alırsınız ve ona göre yol belirlersiniz

🤲 İnşallah ; istediğin işe dönüş yapabilirsin.

Son düzenleme:
çalıştığnız kurumla görüşsenz daha sağlıklı bilgi alırsınız....

@xdedahii,
Burdaki önemli konu geri dönüşü kazanırsınız inşallah ama tekrar rapor aldırırlarsa bu sefer saglık e nabız bilgileriniz eski saglık gecmişiniz engel olacskmı önemli konu bu bi araştırın isterseniz bu konuda uzman bi avukatım var işinin ehli yardımcı olabilir

ben 2007 den beridir ilaç kullanıyorum çok ilaç denediler doktorlar tedaviye yanıt veremedim ben siz atlatmışınız ne mutlu size

@tb2nhf, yeniden rapor aldım. Doktor vasimi kaldırdı. Yakın zamandan rapor aldım. Artık çalışabilir raporu veririm dedi doktor

Düzenli kontrole gidiyorum

@xdedahii,
O zaman cok iyi bir an evvel saglam bi avukatla halledin bu işi

@xdedahii Birde tecrübelerinizi aktarır misiniz? Atlatmak için ne yollar izlediniz? Belki diğer hastalara iyi gelir.

Önce yüksek dozda depo iğne verildi. Başta çok ağrılar uykusuzluklar kasılmalar oldu. Bir yıl kadar istisnasız sabrettim. İlaçları bırakmadım. 6 ıncı ayda antidepresana başladım. 6 ıncı aydan itibaren doz düşmeye başladı depo iğne dozu stabil olunca en düşük doza kadar indim.

Yürüyüş yaptım ve psikoz ile ilgili sürekli makale okudum. Hastalık hakkında bilgilenince.

İlaçlarla beraber hepsinin sanrı olduğunu anladım. Farkındalığın ve iç görüm arttı.

@xdedahii, bende yalnız xeplion 150 bi arkadaşım vardı memur cslışırken bipolar oldu memur doktor calışabilir raporu verdi normal kadroda memur şu an yalnız doktor atak harici calışabilir raporu verdi

Babam kadroluydu o görevine döndü. Engelli raporu alıp erken emekli olma hakkı var. 7 - 8 sene çalışsam emekli oluyorum. Tavsiyem devlet olmasada özelde rahat işler bakınız derim.

doktorlar tedaviye yanıt veremedin dediler 1 2 gün içinde taburcu ettiler ben daha çok hasta olduğumu düşünüyorum

Üst Alt