Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Birkaç günlük sigortalılık nedeniyle 2022 maaşının kesilmesi ve borç çıkarılması!?

Konular
22
Reaksiyonlar
0
yersiz ödenen 2022 maaşlarında aralıklı oldugu halde tümüyle ssk lı gibi gösterelip borç talep edilmiş
örnegin
2007 6ayın 5 gününde giriş 4 günlük pirim
2007 9ayın 5 gününde giriş 6 günlük pirim
2007 toplam pirim 10 gün

2008 10ayı 10 gününde girirş
2009 9 ayı 11 gününde çıkış
toplam öden pirim 252 gün

2010 nun 5 ayın 7 sine giriş halen pirim ödeniyor

halen devam ediyor peki buaralardaki boşluklarda ödenen neden hasaplanıyor itaraz yolu varmı??

dediğiniz gibi 2007 nin dahil olma<msaı lazım ama 2008 yılında bir yıldan bahsediyorsunuz zaten normal prosedüre göre sigortalının sigorta olduğu taktirde 90 iş günü içinde ankaraya dilekçe ile bildirilmesi gerek arkadaşım kısacası sana gelen cezayı ödemen lazım hemde faiziyle ama ankaray taksitlendirmek için dilekçe yazabilirsin itiraz etsende nafile

kardeş ödemeyeceksin sgk bugünlerde bunamış ne yaptığını bilemez durumda avukattutacaksın ve dava açacaksın eğeravukat tutmaya durumun yoksa barodan avukat ücretsiz avukat talep edebilirsin. ama ödeme sakın

1 ödemesek ne olur
2 taksitlendirme dilekçesini nereye yollamam gerek bunun için belirli bir zaman (süre) varmı
acil yardım arkadaşlar

1, mahkeme yoluyla haciz veya hapis aalah ne verdiyse
2,dilekçe bağlı bulunduğun mal müdürlüğüne yazılacakmış

Böyle bir şey mantığa da mevzuata da aykırı. SGk ancak mevzuata bakar ve gereği neyse onu yapar. Kafasına göre kriter koyamaz.
SGK'nın 2022 aylığına dair açıklamalarından (madde 6):
Yönetmeliğin 2 nci maddesinin ( c ) bendi uyarınca özürlü aylığı bağlananlardan, bir takvim yılı içerisinde toplam süre olarak bir ödeme dönemini (90 gün) aşmayan herhangi işte çalışması bulunduğu tespit edilenlerin aylıkları kesilmeyerek ödenmesine devam olunacaktır.

arkadaşlar
ben 19-10-2009 da ssk girişim var. 90 iş günü dolmadan yani aralık maaşımı çektim.ama mart ve haziran maaşlarımı çekmedim. ptt de yatmış bekliyor. halen çalışıyorum. bu durumda cezai işlem görürmüyüm. parayı çekmediğim halde dilekçe vermem şart mı. kanunda hakkım olmayan parayı cekmedim yani

Yardıcı olurmusunuz

Nihat, kesinlikle dilekçe ver ve aylığı durdur. SGK o kadar saçma işler yapabiliyor ki, durduk yere fiazli ceza çıkartırlar başına!

Anladım. Ben söyle düşünmüştüm. Ssk lı çalışıyorum ama devletin verdiği parayı üstümü almıyorum hesaptan çelmıyorum diye düşündüm. Ve zaten 4 maaş dönemi(bır yıl) sonra otamatikman hesapta hareketlilik olmayınca hesap kapatılıyor dıye aklıma gelmedi dilekçe. Aslında ilk aylar ssklı işe gırdım diye çıkartılma korkusu nedenıyle boşladım..

Dilekçe vermeli acil.

Peki ssk dan cıkarsam 2022 için hersey bastan mı basvuracağım. 14 ay beklemiştim o zman şaka gıbı

teşekkurler bılgılerınız için

bülent bey
2022 maaşı iptal ettirmek için bir dilkekçe örneği verebilirmisin.. forumda aradım bulamadım
teşekkurler

Üst Alt