Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bizimle aynı evde yaşamayan abimin geliri GSS için gelir tespitinde etkili olur mu?

gokhancss

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba Ben AVN, Manik Depresyon ve Multpl Skleroz hastasıyım. B raporum var. yaklaşık 3 aydır çalışmıyorum. Bugün GSS için kaymakamlığa başvurdum. Yalnız şöyle bir durum var abim yat kaptanı. 3000 TL üzerinden yatacak sigortası. Halbuki bizle kalmıyor, bizle alakası yok. Yatlarda kalıyor. Bu durumda ne yapmak gerekir? İkametini başka yere alabilir miyiz?

Bir de bana maaştan bahsetti Sosyal Hizmetler'deki bayan. Ne oluyor bu durumlarda? Bana özürlü raporumun aslını getirmemi söyledi.

Herkese engelsiz yaşamlar.

tam bi bilgim yok ama 25 yaşını geçen kardeşler aynı evde ikamet etseler dahi gelir hesabına alınmayabilirler ayrıca özürlü maaşı alanlar direkt yeşil kart alabilir sanırım.Yine de kesin bi bilgim yok.en iyisi 183 ü araman arkadaşım.

En doğru yol abinin ikametinin değiştirilmesi.

abim inat ettiği için ben değiştirme kararı aldım. Evli abimin yanına aldıracağım ikametimi. Hem bize 1 kuruş faydası yok, hem de hane gelirini yükseltiyor fazla.
Teşekkürler.

Üst Alt