Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boy kısalığı ve sol bacaktaki güç kaybı ile verilecek ehliyet kodu nedir?

Hilal05

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Acilllll Arkadaşlar boy kısalığı pedallara yetişememe ve sol bacak kısalığı ve güç kaybında ötvden yararlanmak için ehliyette hangi kodlar olmalı acil yardımcı olursanız sevinirim ehliyet komisyonuna gireceğim
Aslında şu kodlar var ama ötvden yararlanamıyorum şuan
31.04 zemin yükseltme
43.01 normal yükseklikte sürücü koltuğu
104

Siz sağlık kurulundan engelli raporu almadınız mı ? Sol bacak kısalığından dolayı otomatik vites kullanması gerekir kodu bile özel tertibat gerektirir kısmına girdiği için tek başına ötv siz araç alma hakkı sağlar size. ötvden yararlanmanız ehliyette bulunan o kodlardan çok raporda ne yazdığı ile ilgili.

@HuYSuz79,
Bu kodlar hareket ettirici aksama gitmediği için hastane bana özel tertibatlı araç raporu vermedi o sebeple yeniden itiraz edip rapor alacağım ama sadece otomatik vites kodlarıyla araç alamayanlar da var ve ben pedallara basamıyorum yetişemediğim için

10.02 için olabilir o belki ama 78 kodu sadece otomatik vites kullanabilir kodu ve benim bildiğim bu kod ile alınıyor. Düşünürseniz sol bacağı olmayan birine gereken kod sadece bu koddur.

@HuYSuz79,

Merhaba bugün ehliyet raporum çıktı 10.02 78 ve 31.01 kodlarını vermişler bu sefer umarım kabul eder vergi dairesi
Şimdi özel tertibatlı araç raporumu çıkarmakla uğraşacağım inşallah sonunda onuda olması gerektiği gibi halledebilirm

@Hilal05,
Merhaba bana da aynı kodları verdiler. Ben de engelli raporu için başvuru yapacağım umarım istediğimiz sonucu alırız🙏🏻

Üst Alt