Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bu ay işe girdim. 2022 mart maaşımı alabilir miyim?

kanatsızmelek_85

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar

ben 2022 maaşı almaktayım. 23.02.2010 tarihinde işkur aracılığıyla işe girdim henüz sigortam başlamadı evraklarımı tamamlama aşamasındayım
acaba bu ay yatacak olan mart ayı maaşımı çekmeli miyim :confused::confused::confused: birde arkadaşlar maaşımın kesilmesi için hangi işlemleri yapmalıyım :rolleyes::rolleyes:
şimdiden teşekkür ederim herkese iyi akşamlar :):):)

Sigortalı olunmadığı sürece resmi olarak çalışıyor sayılmazsınız. Eğer sigortalı olduktan önce 2022 maaşı hesaba yatarsa, maaşı çekebilirsin. Aksi, halde çekmemeni öneririim. Ve, sigortalı olduktan 90 gün sonra hala çalışmaya devam ediyorsan, 2022 maaşının kesilmesi için mutlaka kuruma başvuru yapmalısın. Aksi halde başın ağırır.

Not: 90 günden önce işten ayrılırsan, çekmediğin Mart maaşını çekebilirsin ve sgk'ya herhangi bir bildirimde bulunmana da gerek kalmaz. Kural, bir yıl içinde toplamda 90 günü aşan sigortalılık halinde 2022 maaşının kesilmesini öngörür.

Üst Alt