Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bu dönem 2022 maaşımı alamadım. Kesildi mi, gerekçe ne, bilmiyorum..?

tytzfb

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
01/09/2009 tarihinde ödenen özürlü maaşımı hiçbir sebep gösterilmeksizin alamadım.. dilekçe yazdım, sonucu gelmedi. ne tür bir yol izlemem lazım?

Teşekkür ederim

2022 özürlü maaşı

evrak takipte,evrak tahsis servisine gönderildi yazıyor..

Tahsis servisine gönderilmesinden olumlu-olumsuz bir şey çıkartamayız maalesef. Bence sgk'na (ya da BİMER'e) bilgi edinme çerçevesinde maaşın neden kesildiğini sorun.

ilginize çok teşekür ederim

evrak tahsis servisine baktım.maliye borç yazısı yazıldı diyor.bişe anlamadım.yardımcı olursanız sevinirim.

Yani siz bir kere maaş aldınızmı

----------

Yani eğer 9. Ayda aldıysanız bu dönem maaşı ayın 20 sinde ödenecekmiş ben şuanda çalışıyorum 90 günü doldurmadığım için son aylığımı aldım bana ödeme yaptılar son olduğu için ama normalde bu dönem maaşının ayın 20 sinde ödeneceğini söyledi postanadeki görevli

9.ayda alamadım ben maşımı pttye yatmamış maaş.evrak tahsiis servisine girdim internetten,maliyeye borç yazısı yazılmış diye yazıyor

peki sana sgk dan evrak geldimi? bana sgk dan bir evrak geldi alacağım tutarda yazıyodu o belge ile işlem yaptırıp ziraat bankasından ilk maaşımı almıştım ben

maliyeye hiç bir borcum yok.2006 yılında 8 ay ssk lı olmuştum. o sebeple olabilirmii acaba.

Yani 2006 yılında ssk'lı çalışıyorken aynı zamanda 2022 maaşı mı aldınız?
Öyleyse, bu şimdi tespit edilmiş ve maliyeye, "yersiz ödemeleri faiziyle birlikte geri alın" diye bildirilmiştir.

Ama, 17.4.2008 tarihinde 2022 sayılı kanuna eklenen bir madde ile o tarihten önceki yersiz ödemeler için "af" çıkmıştı:
Geçici Madde 1 – (Ek: 17/4/2008-5754/92 md.)
Bu Kanun kapsamındaki kişilere bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar yersiz ödenen ve geri alınması gereken aylıklar ile bunlardan doğan ceza ve faizler terkin edilmiştir. İlgililer hakkında herhangi bir idari ve icrai takibat yapılmaz.
Yani öyle bir şey de anlamsız olur yani. Neyse, durun bakalım, hele bir bildirim yapılsın size...

bildirimi bekliyorum tşkrlr ilginizden dolayı.

maliyeden borç bildirimi geldi. benden 01/06/2008-08/2009 arasında aldıgım özürlü maaşını geri istiyolar. bu da 2.663 tl yapıyor.
ama ben bu dönemde hiç çalışmadım ki.
çalıştıgım tarih 30/10/2008 ila 28/06/2008. isten çıkış tarihim 28/06/2008.
yani bu dönemde çalışmadım hiç. yasanın çıkış tarihi 06/2008

ne tür bi yol izlemem lazım yardımcı olursanız sevinirim.

işe giriş tarihim 30/10/2007
işten çıkış tarihim 28/06/2008

bülent bey.benden 01/06/2008 - 08/2009 arasında aldıgım maaş isteniyor. bu dönemde zaten çalışmadım. işten çıkmıştım

Senin durumun biraz karışık. Çünkü af kapsamından sonra (yani 17/4/2008 tarihinden sonra) maaş almışsın. Dilerim ceza iptal olur... Şansını dene bakalım.
xxx tarihleri arasında SGK ile ilişiğinin olmadığına dair yazıyı SGK sigorta müdürlüğüne gidip alabilirsin.​

Sosyal Güvenlik Kurumu
Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü
Sosyal Yardımlar Daire Başkanlığı'na​

... / ... / 2009​

2008 yılının 6. ayından 2009 yılının 8. aynına dek geçen süreye ait 2022 maşlarının yersiz ödendiği iddiasıyla faizi ile birlikte benden talep edildiğini kurumunuzdan gelen yazı ile öğrenmiş bulunuyorum.

Ne var ki bahsi geçen tarihler arasında hiç bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı değildim (EK 1). Dolayısıyla 2022 sayılı yasa kapsamında maaş almama mani bir durum da söz konusu değildi.

İş bu sebeplerle adıma tahakkuk ettirilen borcun iptal edilip tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini arz ve talep ederim

adın soyadın
imzan​

EK: 2008 yılının 6. ayından 2009 yılının 8. ayı arasında hiç bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmadığımı gösteren belge

tc kimlik numaran
adresin​

maaşımı tekrar nasıl baglatabilirm.yardımcı olursanız sevinirm

Maaşı kesilen biri sıfırdan, tüm evrakları yeniden temin ederek 2022 maaşına başvuru yapabilir.
Ama byük ihtmalle borçlu kuruma olmaması koşulu öne sürülür...

abii dediyinizi yaptım dilekçe yolladım ama bi sonuç alamadım.parayı yatırmamı istiyolar.bu kadar parayı da bulamam.napabilirim acil yardım. başka bi yolu varmı acaba.

Üst Alt