Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bu dönem 2022 maaşımızı alamadık. Sebep ne olabilir?

nazberil_42

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ii akşamlar.
kardeşim zihinsel ve bedensel özürlü, 37 yaşında. özürllü maaşını 1997den itibaren alıyoruz .Ona ek olarak evde hasta bakımına başvuduk ve nerdeyse bi 7 ay sonra baglandı. yani tam olarak 15.08.2009'da ve şimdiye kadr 3 defa aldık 450 tl.
aralıkta 3 aylıgın maaş günüydü. bugün babam gitmiş ve hasapta para görünmedigini söylemişler.
acaba bakım parasını aldıgımız için mi kestiler maaşı?

SORUM BU ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDRİM

Evde Bakım hizmetinden yararlanmanız 2022 aylığının kesilmesi için gerekçe değil. Birkaç gün sonra yeniden sorun PTT'ye maaş yatmışl mı diye.
Bir nedenle kesilmişse, bu size yazılı olarak bildirilmek zorunda.
Ayrıca 2022 evrak takip sitesinden de bakabilirsiniz; belki orada güncel bilgi vardır: http://emek.emekli.gov.tr/Yaslilar/

Bu Sorun bizimde başımızda şöyle ki;

Babam daha evlenmeden öncedir 2022 özürlü maaşı alıyordu. 2008 de babama evde bakımı için anneme maaş bağlandı. birkaç maaşı böyle birlikte aldılar.

Sonra Babamın 2022 maşını almaya gititğinde maaşı ptt de görünmedi. sanırım son 2 maaşını alamadı.

Sosyal Güvenlik kurumu evrak takipden baktım muhtaçlığın reddine kararı sebebiyle maaş duruduruldu. diyor.

pirimsiz ödemeler genel müdürlüğünü aradım. aynı yanıtı verdi. malmüdürlüğü ile gürüşündedi.

Malmüdürlüğü .evda bakım maaşı aldığı için devlet yönetmelik gereği 2 maaşı aynı anda vermiyor. dedi.

siz diyorsunuz ki:

Evde Bakım hizmetinden yararlanmanız 2022 aylığının kesilmesi için gerekçe değil.

Şimdi ben araştırıyorum. da 2 maaşın aynı anda alınıp alınmadığını yazan yönetmeliği nerden bulacaz.

Biliyorsanız sizde yardımcı olun..

ilgi ve alakanıza çok teşekkür edrim Bülent Bey.Başvuru takibie batım orda arkadşımızında dedigi gibi muhtaçlıgın reddi kararı ile durduruldu yazıyo.İzliyebilcegimiz bi yol varmı..

Mal müdürlüğündeki memurların iş güzarlığı bu, bir engelli aynı anda hem bakım ücretini hemde özürlü maaşını alabilir, bunun aksine hiç bir hüküm yoktur, mal müdürlüğündeki görevli memurların bu işi bilmemesinden kaynaklanıyor, özürlü maaşınız asla kesilemez, itiraz ediniz lütfen.

bu ay 2022 maaş alamayan çoğunlukda sanırım.bir düzenlememi var ki!bu başlıkda bir kaç kişi yazı yazdı.2022 maaşını alamadıklarına dair.evde bakım kafalarına göre yatırıyorlar diye yazanlar oluyordu ama 2022 maaşda öyle kafalarına göre yatırmama gibi bir lüxs varmı?yanılıyor olabilirim o yüzden yanlış cümlede kurmak istemiyorum ama dikkatimi çektiği için sorayım dedim.yanlışsam düzeltin arkadaşlar.

herkese ii akşamlar,k.maraşal ilgili düzeltme yapılmaısna çok sevindim fakat şöyle bişey biz marştan konyaya taşınalı 5 buçuk ay oluyo fakat abimin ikametkahını hala konyaya aldıramadık ve ikametkehı maraşta oldugu için ve marştakilerin 2022 aylıgı kesildigi için abimde alamadı 2022 aylıgını,şimdi bzim ne yapmamız gerekiyo,ilk önce dilekçe verip adres degişikliginide o dilekçede belirtmemizmi gerekiyo ve bunu maraş valiliginemi yapıcaz yoksa konya valiliginemi yada nereye,ayrıca evde bakım parası içinde ayrı adres degişikligimi yapıcaz çünkü şu anda evde bakım parasını banka kartıyla alabiliyoruz.

arkadaşlar bnm kardeşiminde 2022 aylıgı keşilmişti,evde bakım parası almamız ndeniyle, muhtaçlaıgın reddi diye ifade edilerek kesilmişti.
1 ay önce bi dilekçe yazdım evde bakım parsının 2022 aylıgına engel deil vb. diye ve 3 ay sonra aktif hale geldi durumu ve yatırılmayan aydan itibaren yani iki aylık birikmiş para yatırldı diye görünüyo evrak takibinde
gerçi biz bu parayı henüz alamadık bankadan orda ytırıldı diyo ama bankada pttde görünmüyo ama sonuç olrak yanlışlık düzeltildi.

Önemli bir bilgi bu. Evde bakım aylığı aldığı için 2022 aylığı kesilenler için emsal olacak bir girişim...

evde bakım parası aldıgımız için 2022 kesilmişti 6 ay önce,dilekçe felan yazdık bi sonuç alamadık. ben 170 aradım oradaki bayan tekarar muhtaçlık belgesi göndermemizi istedi,
babamın aylıgı 1 milyar 100 milyon, evde 4 küşüyiz ve şu anda da evde bakım parası alıyoruz, bu da dahil oluyo mu bilmyrm hesaplamaya
yani özet olarak biz muhtaçlıga dahilmiyiz yoksa degilmizyiz

babanınmaaşı 1100 tl evde 4kişi var bu durmda bile 2022 maaşı kriteri karşılanmıyor yanı kişi başı aylık gelir yaklaşık 100 tl olmalı yukarı kabul olmuyor

Evde bakım aylığını da gelir hesabına daihil ederler. Dilerim bağlanır, ama pek olası görmüyorum...

Üst Alt