Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bugüne dek ödediğim sigorta primlerini toptan geri alabilir miyim?

demirhandilmen

Yeni Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
merhaba.

1974 luyum
mayıs 1997 bagkur gırıslıyım
1630 gun ssk odeme var 34 bin lira civarında odenmıs ssk pırımı var.
%60 ozurlu raporum var ve hıc bır ıste çalışamıyorum maddi durumum hiç bir seyım yok. calısamıyorumda zaten benıde çalıştırmıyorlar ıse gırınce calısamadıgım ıcın ya çıkıyorum yada ısveren çıkartıyor bundan sonrada bu ozurlulukle calısacagımı ve ssk yatıracağımı sanmıyorum.

170 i aradım bana emeklilik yaşının tutması gerekiyor dediler ama bağlı bulunduğun sgk ye ozurlu raporunla bırlıkte yatırılan ssk prımlerımı tarafıma gerı odenmesı hakkında bır dılekce gonderebılırsınız dıye bılgı verdıler.
bana bu parayı gerı verirlermi.ve verırlerse ne kadar kesıntı yaparlar.
aranızda bır bılgısı olan arkadaş varmı yada basına böyle durum gelmiş olan varmı acaba?

bu konuyu biliyorum yaş ve ölüm de iade oluyor ama yaşım 40 yaş tutmuyor ama özürlü olduğum ıcın calısamadıgım ıcın sigortadan emeklı olabılme sansım olmadığı ıcın ıade etmelerını ısteeyecem yanı emsal olan aynı olayı yasamıs bırı varmı onu öğrenmek ıstıyorum.

malulen emekliliğe başvuru yapsanız daha iyi olmaz mı? sonuçta bu parayı alsanız dahi hazıra dağ dayanmaz , ama emeklilik olursa sizin için daha iyi olur.

mamulen emeklılıgın bır cok hastalıktan %60 oranda raporla emeklı olmanın zor olduğunu soyluyorlar

vergı ındırımıne prım yetmedıgı ıcın başvuru yapamıyorum 3 bin kusur gun gerekıyormus
1 mayıs 1997 sigorta girişliyim
600 gün bağkur hizmetim var
1630 gün de sigorta ssk sigorta hizmetim var
toplam 2230 gün hizmetim var

şahsi fikrim 4 sene sıkıntılıda olsa çalışıp ssk gününü 3600 günlere tamamlayıp vergi indirimi ile emekli olmaya çalışmandır. iade alacağın kısa vadede iyi gelebilir ama uzun vadede sıkıntı yaşayabilirsin.

ama çalışamıyorum kımsede ıs vermıyor en cok benı etkılreyen gozlerım ve uyku apnesı yalnız yasıyoırum kımsem de yok ozel sıgorta da yapacak gucum yok.

işkuru biraz sıkıştırın , işyerlerine uygun iş değil işyerlerinin size uygun iş vermesi gerekli olduğunu belirtin.

seker hastasıyım. dışarda gezerken malum lavaboya gitme zorunluluğu oldu yolun de izmir konak da bulunan iş kur müdürlüğünü gördüm ve sonuçta devlet kurumu her halde hasta özürlü bir vatandaşa lavaboyu kullanma izni vermelerinde sorun olmayacağını umdum girdim halen neye kimler tarafından ne için alınıdığını bilmediğim güvenliklerden sarı saçlı bir bayan güvenlikçiye seker hastası olduğumu lavaboyu kullanabılecegımı soyledım nerdeyse gözleriyle dovesı geldı benı taaa alt kademede bile hatta kademesi bile olmayan bir guvenlıkcının bu davranıslarını görünce ve bır cok orneklerını okuyunca devlet kurumlarındaki sayın padişah memerlara sesımı cıkarmtaya bır sey ıstemeye açıkçası KORKUYORUMMMM.

Hic bisey cekmeyin hakkiniz var evet ama yok.
Eksiginizi tamsmlayalim vergi indirimi alip 3-4 yil sonra emekli olun.

Üst Alt