Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çağrı merkezi çalışanıyım. Oluşan işitme kaybı dolayısıyla iş akdi feshi..?

kubra91

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba,
3 yıldır çağrı merkezinden çalışıyorum, ani işitme kaybı dolayısıyla doktorum farklı bölümde çalıştırılmam gerektiğine dair rapor verdi, akabinde iş yerim heyet raporu için yönlendirdi.
heyet raporu konusunda hastaneye başvurdum henüz işlemlerim bitmediği için verilicek evrakta ne yazıcak bilemiyorum.
%20 işitme kaybı diye iletti kendi doktorum.
burada bilgi almak istediğim konu;

ben işten çıkmayı talep etmedim iş yerim sözleşmemi bölüm değişikliği için hiç bir öneride bulunmadan tek taraflı fesh edebilir mi?
ben doğan işitme kaybı dolayısıyla tazminat davası açmaya hak kazanabiliyor muyum

konuyla alakalı bilgisi olan kişilerin yanıtlamasını rica ederim
şimdiden teşekkür ederim desteğinize.

Böyle bir kayıp gerçekten söz konusu mu farklı doktorlarla görüştünüz mü

Eğer size uygun, çalıştırabileceği bir bölüm yoksa ve sizin bölümünüzü değiştirmeniz gerekiyorsa,
Farklı bir bölüme geçirmeyeceği için işten çıkarabilir ama bu durumda tazminatınızı da öder.

Geçmiş olsun.

öncelikle teşekkürler yanıtladığınız için aslında geçirebiliceği bölüm varken geçiş sağlanmıyor, bu durumda tazminatımı alıp işten çıkmak benim tercihim değil tek taraflı şirketimin feshine karşı işe iade davası açabiliyor muyum bilginiz var mı?

tekrar teşekkürler

kubra hanım sızın ozu durumunuz meslek hastalıklarına gırıyor cagrı mekkezlerı gurultulu ortamlardır iş verenıne iş kazası gecırmış gıbı meslek hastalıgı uzerınden tazmanıt alabılırsınız iş goremez aylıgına baglanırsınız bu surecı sosyal guvenlık kurumu uzerınden takıp edın ıyı bır iş davası avukatı bulun kişiler bazen bosanma avukatına gıdıyorlar sonra dava ellerınde patlıyor buyuk gecmış olsun

1.1 . Gürültülü İşler ve İş yerleri:
Temelde, kişiler gürültülü alanlarda çalıştırıldığında, bir işitme hasarı riski
mevcuttur. Gürültülü alanlar “Gürültü Yönetmeliği”(23/12/2003 tarih ve
25325 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır)’ inde tanımlanmış, en yüksek
ses basıncı yönünden maruziyet sınır değerleri ve maruziyet etkin değerleri,
aşağıda verilmiştir;
1) Maruziyet sınır değerleri : LEX, 8h = 87 dB (A) ve Ppeak = 200 µ Pai
2) En yüksek maruziyet etkin değerleri : LEX, 8h = 85 dB (A) ve Ppeak = 140 µ Paii
3) En düşük maruziyet etkin değerleri : LEX, 8h = 80 dB (A) ve Ppeak = 112 µ Paiii
Gürültülü işyerleri maruziyet üst düzeylerinin (LEx8st=85 dB(A) veya
LCpeak=137 dB(C)) olduğu veya aşıldığı işyerleridir.

teşekkürler yazdığınız için, şimdi meslek hastalıkları hastanesi aradım bağlı bulunduğum ssk müdürlüğünden meslek hastalığı şüphesi ile sevk isteyip başvuru yapabiliceğimi ilettiler. meslek hastalıkları hastanesine de başvurumu yapıcam dediğinizde haklısınız,
avukat içinde araştırıcam çok doğru söylüyorsunuz
teşekkür ederim

rica ederim işimiz gereği mağdur olmuş arkadaşlarımıza yardımcı olmak temennimiz bu yonde kubra hanım

Merhaba
7 yildir cagri merkezinde calisiyorum ise ilk girdigimde saglik sorunum yoktu son dinemde kulaklarimda isitmeme oldugunu fakettim.Devlet hastanesine giderek kbb muayene oldum kulak zari vokmesi oldugunu soyledi ve isitme testi icin randevu verildi.
Cagri merkezi calisani varsa beni daha iyi anlayackalrini dusunuyorum.Gurultulu ortam ve surekli kulaklik kafanizda vikarmak yasak.
Takimliderimede soyledim duymuyorum gec isitiyorum vagri almak istwmiorum die ama agentler genelde takilmadigi ve calisana onem verilmedigi icin hic tinlamadi bile ..
Sorum su olacak isitme testi yapildiktan sonra doktor bana rapor isitme kaybi su oranda diye vericek midir benmi istemeyelim gerci doktora sordum cagri merkezindeyim bi sorun olurmu yok olmaz dedi.Anlayamadim
Rapor verirse ben bu raporla tazminatimi alip cikabilirmiyim? Ondan once raporumu insan kaynaklarina vericem bana cagri disinda baska bolume aldirmalari icin girisimde buluncam sayet onuda saglayamaz hala cagri alicaksin derlerse ben ne yapabilirim?Emeklerim var sadece emeklerim karsiligini almak istiyorum.Bu tarz durumda nasil bir yol izlemem lazim?
Tesekkurler
Iyi calismalar

Üst Alt