Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalışır raporu almam iş kazası maluliyet tespitine engel olur mu?

Ercan Knz

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
İyi günler. yaklaşık 19 ay önce iş kazası geçirdim. ve hala geçici iş göremezlik raporum devam ediyor. sürekli iş göremezlik raporu için hastaneden raporun sonlandırılması gerektiği söylendi yani çalışır ibaresi yer alacakmış. maluliyet tespiti için kurum hastaneye o rapor olmadan sevk etmeyeceklerini söylediler. ben çalışacak durumda değilim nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum kafam karıştı yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinecegim

İşgörmezlik raporu demek çalışamaz raporu demek değildir.
İşgörmezlik raporu alıp da ayrı maaş alabilirsin çalışıpda ikinci bir maaş alabilirsin...
Ki İşgörmezlik raporunu meslek hastalıkları hastanesinden heyetten almalısın... İşlemler (bürokrasiler) tamam olsun...

Çalışabilir'den kasıt kaza sonrası sürekli halde kalan kısıtlılığın inkarı anlamına gelmez. "şurada işgücü kaybı var ve şu işlerde çalışamaz" der, ama bu o uzuvları zorlamadan çalıamayacğaınız anlamına gelmez.

Yani, söyledikleri raporu almanızda bir sakınca yok. Tabii, aynı zamanda oluşan işgücü kaybınızın tespitini de atlamasınlar.

Üst Alt