Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalışırken bel fıtığından ameliyat oldum haklarım nelerdir?

mesut123.

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Merhaba bir arkadaşım için sorum olacak...
arkadaşım 30 yaşında inşaat işçiliği yapıyor sabah Bi anda beli tutuldu hastaneye gittiğinde emarlar sonucunda ameliyat oldu şu anda yatıyor.
Acaba sigortadan bi hak talep edebilir mi.

Ne zaman iş göremez maaşına bağlanırım?

Merhaba...
11.18.2013 te iş kazası geçirdim.Omurilik kol ve bacakta kırıklar oluştu platinler takıldı.Omurilik kırığından dolayı kısmi felçler oluştu.
İş kazasından beri yani 6 aydır raporluyum ve raporum bitiyor bidaga vermeyecekler galiba.
Geçici iş göremez parası alıyorum.Sgkya 1 ay önce heyet raporu için başvurdum Bi form doldurttular arada sırada soruyorum ankaradan kağıtların gelecek diyorlar.
Acaba iş göremez maaşına ne zaman bağlanırım süreç nasıl ilerliyor yapmam gereken bişey varmı?

Geçici iş göremezlik geliri için raporun süresi bittiğinde kalıcı işgücü kaybı olduğuna dair rapor verilir sana. bu raporla birlikte sigorta müdürlüğüne sürekli iş göremezlik geliri için başvurursun. Müfettiş tespitleri tamamsa, birkaç aya kalmaz sürekli iş göremezlik geliri bağlanır

Not: Bu gelir geçici iş göremezlik geliri aldığın son tarihi takip eden ay itibarı ile bağlanır.

Birde raporum 10 gün sonra bitiyor sgk ya 1 ay önce heyet raporu için başvurdum ankaradan evrakların gelmedi diyorlar. Bu süreç uzun mu sürüyor internetten kontrol edebilir miyim?

Kontrol tarihi geldi ve onun için hastaneye sevk almak istiyorsun, doğru mu?

Hayır abi maluliyet için heyete sevk bekliyorum nerdeyse 2 ay oldu hala bişey yok bu kadar uzun mu sürüyor nasıl ne zaman maaş alcam ben?

Üst Alt