Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalışıyorum, ama 29 gün prim yatmış. İlaç alamıyorum..?

sagopa66

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar işe Başlayalı 1 ay oldu ama prim 29 gün olarak yatmış.1 gün çalışmadıgımızdan dolayı.İnsülin yazdırdım ve eczaneye gönderdim. eczane beni aradı ve ssk primleriniz gözükmüyor dedi. Acaba bir ilaç yazdırmak için kaç gün prim yatması gerekiyor.

30 günlük sigorta primi yatırıldığında sağlık güvencesine kavuşulur. Neden 29 gün yatırılmış ki, geçen ay 30 çekiyordu. Geç mi başladın işe?
Teknik olarak bu durum nasıl aşılır bilmiyorum. SGK müdürlüğü ya da muhasebeciniz bilir heralde...

Teknik olarak bu durumu aşmak için muhasebecinize başvurarak şu an halen çalışıyorsanız Sigortalı Hesap Fişi ile internet ortamında eksik kalan günlerinizi SGK kayıtlarına girmesi ile mümkündür. (30 gün doldurulduğunda sağlık ve ilaç yardımlarından yararlanırsınız)

ayın 16.11.2009 işe baslangıç tarihim.14.12.2009 da maas bordromun geldiği tarih. 1 gün geç baslamısız. 15 inde baslasaydım tam 30 gün olcakmıs. ama ilaç alabilmem için ne kadar prim günü doldurmam lasım ?? eczane vermiyor primim gözükmüyormus daha yollanmamıs. en geç ayın 7 sinde gözükecekmis :(

ilaç olmak yada muayne olmak için 30 gün şartmı
benim 5300 primim var
şu anda sosyal güvencem yok işe başlarsam 30 gün bekleyecemmi

Üst Alt