Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalışma koşulları sağlığıma zarar veriyor. İş göremezlik geliri..?

Konular
32
Reaksiyonlar
0
ben 5 ay önce özel biyer de çalışmaya başladım.
kas hastasıyım raporumda uzun süre ayakta çalışamaz yazdı halde 12 saat ayakta çalışıyorum. 5 ay önce önce fazla biseyim yoktu şimdi bacagım şişmeye ayagımda yaralar çıkmaya başladı.
doktor çalışamaz raporu vereyim dedi
benim sorum iş yerine tazminat davası açabilirm iyim yada iş görmezlik maası alabilir miyim.

bi de iş yerinde patronlar tarafından çok hakarete ugruyoruz dışardan alınanan 2 günlük raporları kapıl edilmiyor iş yerinden alınacakmıs ama iş yerinde doktor yok bazen de 3 yemiyemiz kesiliyor
sizce bunlara göre davayı kazanabilir miyim yada iş görmezlik maası albilir miyim.

4857 sayılı iş kanununa dayanarak tazminat talep edebilirsiniz: madde 24-25-26

Bu konuda en doğru olan şey tüm verileri değerlendirmek için bir avukatla görüşmektir...

Manevi tazminat davası

ben çalıştım işyerine tazminat davası açmak istiyorum. gerekçe olarak benim %40 raporum var uzun süre ayakta çalışamaz yazıyor 12 saat çalışıyorum bazen 14 saate çıkıyor buda hastalıgımı çok ilerletti. mesai üzretlerini vermiyorlar bazende arada 3 yömüyemi sebebsiz yere kesiyorlar.2 günlük rapor parasını ödemiyorlar. tehditte var. bu sebeblere göre tazminat davasını kazanabilirmiyim. kazanabilirsem ne kdarlık tazminat davsı açabilirim. maddi durumum fazla iyi değil harç parasını ödememek için nereye basvurmam lazım

arkadaşım ilk önce şehrindeki çalışma ve sosyal güvenlik il müdürlüğüne başvur onlar sana yardımcı olacaktır

maddi haklarının hepsini alırlar merak etme 28 ekim öğleden sonra çalıştık diye geriye dönük senelerde dahil yarım yevmiyelerimizi ödettiler işyerine

Üst Alt