Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalışma şartlarımdan dolayı tek gözümü kaybettim. Meslek hastalığından sayılır mı?

onur25

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Özel bir firmada çalışıyorum özürlü olarak sol gözüm hiç görmüyordu çalışma ortamı yüzünden ekfeksiyondan alındı şimdi benim izlemem gereken yasal prosüdür nedir ? iş kazasımı yoksa meslek hastalığımı sayılıyor bu durum. tşk.

Meslek hastalığı: Sigortalının çalıştığı veya yaptığı işin niteliğinden dolayı tekrarlanan bir sebeple veya işin yürütüm şartları yüzünden uğradığı geçici veya sürekli hastalık, bedensel veya ruhsal özürlülük hâlleri
Meslek hastalığı olup olmadığının tespitini uzman hastameler yapar: http://www.engelliler.biz/forum/kaz...anma-gucu-kayip-orani-tespiti.html#post726788

İş kazası: Sigortalıyı hemen veya sonradan, bedenen ya da ruhen özüre uğratan olaylar
Bunun tespitini de hastaneler ve sigorta müdürlükleri yapar.

SGK 2008/108 sayılı genelge

Bülent bey verdiğiniz bilgi için tşk. ama ben pek birşey çözemedim ben sigortayamı başvurmam lazım raporlarımla yoksa adili davamı açmam lazım ?

Üst Alt