Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalışmaya başladıktan sonra bacaklarda oluşan varis meslek hastalığı grubuna girer mi

alikan

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
benim bacaklarımda sorun oldu çalışırken işe girdiğimde yoktu işe başladığımda 2 v3 ay içinde başldı bacaklarımda hastalığım varis damar tıkanması damarlar falan gözüküyor iyce ilerlemiş
doktora gittim ilaç yazdı ama hiç bi fayda etmedi çalışırken zorlanyorum zor yürüyom biraz toparlıyom buna iş kazası mı denir ..
.ne yapmalıyım baana bu konuda andınlatacak birisi var mı .

varis senler içerisinde oluşur genetik yatkınlıgıda mevcuttur doumlarda sebeb olmaktadır .genelde ayakta duranların hastalıgıdır yani berber, kuaför,ögretmen,sunucu gibi .iş kazası denilebilecegini sanmıyorum .szin en yakın zamnda doktora gidip kılcal mı yoksa kalın damarlardamı varis oluşmuş ona baktırmanız gerekir. eger kılcal amarlardaysa sadece agrı ve görüntü bozuklugu yapr. ama kalın varisse bunun yanında kalp hastalıgıda görünmektedir. ayakta fazla durmayın yatarken ayakalrınızı yukaarı kaldırın varis çorabı giyin vede sıcak su tutmayın genelde buz katın ki damarlar genişlemesin.ayrıca aspirin gibi aagrı kesici bütün ilaçalrdan uzak durun bunlar varisi fazlasıyla artırmaktadır geçmiş olsun .

Üst Alt