Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalışmayı çok istiyorum ama sağlık güvencesi açısından mağdur olmaktan ürküyorum!?

alaimisemaa

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar 19 yaşındayım üniversite 2. sınıfım tip1 diyabetim insülin pompası kullanıyorum. Daha önce hiç çalışmadım staj yapmak istiyorum artık kimse sigortasız çalıştırmıyor. :( Sigorta yaparlarsa babamın üstünden düşerim sanırım 1 ay yararlanamıyormuşuz o süreçte sigortadan ama ben sürekli ilaç alıyorum. Devlet 3ayda 1 insülin pompamın setleri için para gönderiyor babamın hesabına binbir olay çıkarıyolar önümüze çok çabalıyorum şu ilaçlar yüzünden bi ayağım hep hastanede 1 ay sigortasız kalmak beni mahveder ve iş bitiminden sonrasıda nasıl olur bilmiyorum. Nolur beni aydınlatın

bayansınız sanırım. babanın sigortasından ne zamandan beri yararlanıyorsun? Kaç yaşından beri?

korkmayın işe girdiğiniz gün sigortanız yapılırsa birşey olmaz diyelim yapılmasa da babanızın üstünden devam edersiniz

işe girince alışırsın 28 yaşındayım 8 senenin nasıl geçtiğini anlamadım su gibi derler ya işte öyle bişey

mrv3734;
Babanın üstünden düşerse sigorta 1 ay yararlanamıyorsun dedi arkadaşlar o yüzden korkuyorum :(

Kalemşör;
19 yaşındayım hep babamdan yararlandım, ilaçlar yüzünden cesaret edemedim

alaimisema,
ablacım 1.1.2007 tarihinden önce babanın sağlık güvencesinden yararlanıyordun büyük ihtimalle. Eger boyleyse yani bu tarihten önce babanın saglık güvencesinden yararlanıyordun ise babanın sağlık güvencesinden yararlanmaya devam edersin.
ancak kendi sigortan olursa haliyle babanın sigortasından düşersin.
yalnız sigortan sonlandıktan sonra tekrar babanın sağlık güvencesine dönersin. sağlık provizyon sorgulaması yaparsın kafi.

stajını yaparken sigortanın hangi kapsamda olacagını ve ilaçlarını alıp alamayacagını ögrenmeye çalış. bu konuda derli toplu bilgi edin. hangi kapsamda sigorta yapacaklarını öğren sonra gidip eczaneden bilgi al mesela. bu konuda fazla yardımcı olmayacagım... ama sigortandan çıktıktan sonra gerisi kolay, babanın sağlık güvencesine sigortan sonlandıktan sonra tekrar dönersin.

şu başlıktaki yazıları da oku istersen:http://www.engelliler.biz/forum/202...ikligi-nedeniyle-kestiler-ne-yapabiliriz.html

Üst Alt