Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çalıştığım için 2022 maaşımı kestirmem gerek. Dilekçe örneği var mı?

byrm_yucel

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
bende maaş alıyorum ve ssk başlangıcım oldu biraz öncede valiliğe gittim adama dedim ssk başlangıcım var ne yapmam gerekiyor diye adam hemen dilekçe yaz ankaraya yolla borç geliyor dedi dilekçe örneği varmı elinizde ??

2022 sayili kanuna tabi olarak maas alan arkadaslar sigortali olarak bir ise basladiklarinda durumu bir dilekce ile bildirmek zorundalar. dilekce ornegi derken su anda aklimda degil hangi kuruma yazildigi ama icerik olarak ".../..../..... tarihinde sigortali olarak ise basladigimdan dolayi .../..../..... tarihinden itibaren almakta oldugum ozurlu ayligimin kesilmesi hususunu bilgilerinize arz ederim." turunde bir sey yeterli olur sanirim.

bende sigortamın başlamasından dolayı 2022 maaşımın kesilmesi için bir dilekçe yazdım ve gönderdim ama internetten bakıyorum halen aktif gözüküyor 25 gün oluyor dilekçeyi göndereli herhangi bi sorun çıkarmı acaba ???? ne yapmam lazım

işe girince herhangi bir sorun cıkar işe girdin tarih itibariyla dilekce yazman gerekir yazmazsan faiziyle geri alır devlet

Bayram, dilekçeyi doğru adrese gönderdiyseniz sorun yok rahat olun. Zaten evrak takipten dilekçenin ulaşıp ulaşmadıgını görebilirsiniz sanırım. Evrak takipte "aktif" olmasının dışında yeni tarihli bir işlem gorunuyor mu?
Ayrıca biliyorsunuz sigortalı olarak 90 gün çalışma yasal. O yüzden siz sigortalı olarak çalışmaya başladıgınızı söyleyip dilkçenizde bu sebepten dolayı maaşınızın kesilmesini talep ettiğiniz ve durum değişikliğini bilgilerine sundugunuz için maaşınız sigortalı olarak 90 gün dolunca kesilir. Çünkü maaş kestirme talebinizi sigortalı çalışmanıza dayandırmışsınız. Bu yüzden kurum yasal süre olan 90 gün dolmadan maaşınızı kesemez.

melek hanım 21/04/2010 tarihli işe başlama war 05/07/2010 tarihinde dilekçemi gönderdim 70 günlük sigortam var dilekçeyi doğru adrese gönderdim siteden takipdede hiç bi değişiklik yok ..bu soruyu söylememin sebebi ise geçen bi arkadaş yazmış ptt almadığım parayı çekti göstermiş diye.. öyle bi sorunla karşılaşmak istemediğim için..bakalım bi süre daha bekleyelim

Evet, şimdiye kadar kesilmesi gerekiyordu. Haziran dönemi aylığını çektiniz mi?

Şurada yazdıgınız gibi çektiniz galiba.
http://www.engelliler.biz/forum/202...ran-2022-ayligini-alan-var-mi.html#post699727

Eğer durum öylyse 40 gün sigortalı iken Haziran dönemi aylığını çekmişsiniz. Aldığınız aylıkla toplamda 4 ay küsüratlı sigortalı görüneceksiniz. Ama sigortalı iken 76 günlükken bildirimde bulunmuşsunuz. Bu durumda butun aylıklarınıza yuzde elli faiziyle ceza uygulanamaz.Ama çektiğiniz Haziran dönemi aylığının 40 günü sorun olacak gibi... İzleyelim bakalım nolacak? Nasıl hareket edecekler?

Nisan ayından once sigortalı çalıştınız mı hiç?

hayır nisan ayından önce çalışmadım..haziran ayındaki parayı çektim doğrudur....izleyelim bakalım ne gibi bi durumla karşılaşacaz....

VE SONUNDA sistemde değişiklik oldu...

30/07/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ.
30/07/2010 SSK-BAĞKUR NEDENİYLE AYLIK DURDURULDU... .
Durumu : GEÇİÇİ, DURUMDA
Aylık Durdurulma Tarihi :01/09/2010
Aylık Durdurulma Nedeni : S.G.K. AYLIK ALMASI

melek hanım benim ssk dan çıkışım olsa 2022 aylığını almam için tekrar ne yapmam gerekir dilekçe mi yazacaz yoksa en baştan mı uğraşcaz ve ayrıca rapor oranımı vergi indirimi için %45den %19 a düşürmüşlerdi ne gibi durum söz konusu olur ?

Mevzuata göre tüm işlemleri sıfırdan yapmanız gerek. Ama siz yine de şu minvalde bir dilekçeyle başvuru yapıp şansınızı denersiniz: "sigortalı olmam nedeniyle xx tarihinde 2022 maaşımın durdurulması talebinde bulunmuştum ve bu işlem gerçekleşmişti. Ne var ki şu anda işsizim ve çalışamıyorum. 2022 aylığımın yeniden bağlanmasını arz ve talep ederim."

Üst Alt