Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çatıdan sırt üstü düştüğüm O An: Her şey yoluna girmişti aslında

Servetvan

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Mrb arkadaşlar ben 12 yaşımda babasız kalmış ve yüzde 90 engelli ile 4 kız kardeşim ve annemle tek başımıza kalmış çekirdek bir aileydik 98 yilindan baba vefat ettikten sonra ben 7 .sinifa gidecegime istanbula dedemin bizi istanbul a getirmesi ve onunda bizi yalnız bırakması sonucu iyice yalnız kalmış ve mecbur iki kardeşimle en büyükleri ben 12 yaşı nda kardeşlerim benden küçük biri 10 yaşı nda digeride 9 yaşı nda ev geçindirmek için çalışmak zorunda kaldık ve hayat okulu bizim icin başlamıştı

birimiz kira için birimiz faturalar için digeride mutfak için para kazanmaya başladık ve ALLAH 'ın yardımı ile kimseye muhtaç olmadan hayatımızı devam ediyorduk dedemiz bizim evi satıp bize ev almasını beklerken sattığı evimizin rahmetli babamla ortak olduklarını söyleyip yaklaşık 5 sene sonra bize bir arabam var ister alın ister almayın bundan başka birşey vermem demesi ile 2003 yılın da cüzi bir para elimize vererek hayalimiz olan ev de bize yalan olmuş Tu ne yapalım dedik çalışıp biriktirip dört kardeş te düğünlerimizi yaptık

ALLAH annemizi başımızdan eksik etmesin bizi o genç yaşı nda yalnız bırakmayıp bize destek oldu hem anne hep baba oldu derken askere gittim ama aklım hep evde biri engelli beş kardeşimi bırakıp askere gittim ne ev var ne başka birşey Sadece çalışıp biriktirdiğimiz para teskere aldım ve birikmiş paramızla ki paranın büyük kısmı amcamızın elinde yani askere giderken sizin için calistirayim deyip te bize vermediği para teskere aldıktan sonra o paraya cüzi bir kar alarak ve elimizde olan para ile hem düğünümü yaptım hemde bir gece kondu tarzında başımızı koyacak bir ev aldık

harabe halimde idi ev içini yapacak paramızda yok hepsini borçlanarak ki ev esyasinida senetle alarak evimizi kurduk ve önüme ne iş gelse örümcek adam misali her işi yapıyorum bu arada çoluk çocuğa da karıştım ama herkes bizden bahsediyor bir göz var üstümüzde araba aldık evin üstünü yaptık düğünlerimizi yaptık milletin gözü göz değil taki yolda boldugum adamı yanındaki arkadaşımla değişene kadar

bu arada demir kaynak işi yapiyorum bir komşumuza bir cati yaptık yanımdaki arkadaşım beraber çalışıyoruz bir ekmek kazansak ikiye bölüp hayatımıza bakardık neyse arkadaşım hep derdi ben bu adamdan aldığım paradan hayır görmedim diye ki bu komşumda beni hiç boş bırakmıyor derken gel dedi seninle iş yapacağız bende buna kapıldım yanimdaki arkadaşı bıraktım tabiki yolda kalacam ama ben bu kaynak işinde bir gun basima birsey gelecek korkusu ile bu adamin teklifini kabul ettim nerden bileyim daha cok zor isler yapacagimi ben bir iki sene burcum var bu borclar bitsin sonra ona gore ufak tefek isler yaparim diyorum kendime ve ne iş yapacağız su nu yapacağız bunu yapacağız derken meğer bu batakta imiş bana kredi kullandırdı ama ben yapılan işi hiç bilmiyorum

sadece şu susamlari bu firina bu unları bu fırına derken başladık birgün şunu tamir et bir bunu derken baktım susam işi değilde iyice inşaat tamir işlerine beni sarmış iyice bende Tam bırakacak ama krediler var keskede bıraksaydım o parada onun olsaydı neyse sonra bana bu işte hayır yok gel seninle bayat ekmek işine girelim ya bak ben anlamam beni daha da batırma yok olurmu falan iyi dedim konya da bir makine aldık beton mikserine benzer ama hicmi hiç ısınamadım o ise çünkü ekmeğe basıyorsun kepçe ile emeğin üstünden geçiyorsun içime sinmedi ama dilim tutuldu gözüm kör oldu başladık bir kere dükkan tuttuk makine geldi ekmekler dükkanın içinde bende gelen makineyi kuruyorum makineye baca aldık ben baca yi montaj ederken bu arada elektrikçilerde işlerini yapıyor bende bacayı taktım indim

bu arada elektrikçi geldi abi biz yemekten sonra geliriz diye bu arada bana soruyor abi bu ekmeklere basıyorsunuz zaten dedim bu yüzden kimse vu işten hayır görmez diye adam gitti benim ortakla konuşurken abi dedi bir iki pencerede ac duman daha iyi çıksın iyi dedim açtım pencere diğer yere elim ulaşmadı hazır çatıda iken vu bacanın etrafına köpük sıkayım dedim ve elemandan arabadaki köpüğü atmasını istedim ve işimizi temiz yapacağız ya bir kerede bacanın etrafından dönekteyim dedim

çatıda aydınlık olsun diye plastik sac var geri adım atarken bir ses geldi ve ben az önce kurduğum makinenin üstüne sırt üstü düştüm bir kaç dakika nefes alma zorluğu çektim baktım gidiciyim kelimei şehadet getirmeye başladım 5 dakika sürmedi kendime geldim yanimda afganistan lı eleman var beni kaldırmaya çalıştı aman dedim dokunma hemen ambulansı aradım ve 10 dakika içinde ambulans geldi tabii

ben bu arada son sigarayida içmeyi ihmal etmedim ama beni yerimden kaldirmalarina ben izin vermedim de hemşireler beni apar topar sedye ye aldılar bende hiç kıpırdatmazlar diye bekliyorum nerdeee neyse hastanedeyiz ortagima haber etmişler dediler ameliyat için imza yetkisi olan bir yakını lazım Bende ameliyat olayım bir an önce ayağa kalkayim diyorum neyse annemi aramadım çok üzülür diye amcamı arayın dedim kötü haber tez duyulur derler ya bir anda 50 kişi başımda doktur geliyor ayağımın altını çiziyor bende saf gibi yüzüne bakıyorum

bu arada amcam gitti geldi baktım agliyorlar nerden bileyim doktur bu daha ayağa kalkmaz dediğini allahtan doktur işin ehli biriymiş hemen annem ı getirin dedim ölüm var kalım var hellallik istedikten sonra hemen ameliyat meğer belim kırılmış l1 kırığı pilatin rot tel vida bekliyoruz dediler ama ben halen işin ciddiyetin ı anlamamışım

ameliyat yaklaşık 7 saat sürdü yoğun bakıma aldılar beni 3 gün günde beş dakika ziyaret var ve sonunda beni normal odaya aldılar ve araştırdım ki omur boyu tekerlekli sandelye ye mahkum kalacam bu arada hastane tıklım tıklım ortağım sallayıp duruyor artık benim kardeşim sin falan filan ben fizik tedaviye 15 gün sonra başladım bir gün doktorum geldi ben bacağımı kaldırdım bu bir mucize senin bu yaptığını ne kitap ta yeri var ne defterde ama ayakta duramıyorum fizik tedaviye başladım

15 gün aynı hastanede ordan eve gönderiler düşük ayak oluştu bende ama itme çekme de sıkıntı yok büyük abdest kontrolü de yok sabit sonda takılı fizik hastanesine gittik burda tak sondayı öğrettiler bez takiyorum robot la fizik tedavi derken Kanedyen le yürüyorum plastik afo kullanıyorum kullanıyorum

derken küçük kızım havale geçirmiş apar topar hastaneden çıkıp diğer hastaneye geldik eşimle hani cevrede yüzler kişi vardı ya o anda kimseyi bulamıyorsun mecbur kaldım arabamın direksiyonuna geçtim kendim hastane hastane rapor peşinden koşmaya başladım evin tek erkek olarak büyük ben varım 4 çocuk bir engelli kardeş anne es hepsi elime bakıyor aradan aylar gecmis benim ortak su koyu vermeye başladı ben kendi derdime yanarken birde bununla ograsiyorum bu defa yine hastane yolu gorundu paso altıma işiyorum bez dayanmıyor

meğer mesanede iki tane taş varmış ramazan ayında doktur a gittim dedi maalesef bi hastane de olmaz okmeydanı devlet hastanesine geldim burda yalvar yakar ameliyat sırası aldık eski hastane Kanedyen le çok zorlaniyorum git gel sonunda lazerle kırdılar taşları ve artık idrar kaçağı kesildi şükürler olsun büyük abdesti de artık bir şekilde uyararak yapıyorum tak sonda yı da bıraktım inşallah böbrekler e zarar vermem ve yine evdeyim Kanedyen le yürüyorum kendime compex fit 3 diye bir stimilasyon cihazı aldım bisiklet aldım hafta da 2 gün fizik tedaviye gidiyorum yani hastane ikinci evimiz oldu derken ortak yan çizmeye başladı kredileri ödemiyor bana para vermiyor gel işin başıma geç diyor ben de bu durumda nasıl o işi yaparım derken zor bela kredileri kapatırdım bi defa benim gelir yok malulen emekli için gunlerim eksik kredi çektim 5000 tl ssk ya yatırdım ki maaş bağlasınlar bağladılar 1150 tl para veriyorlar sadece faturalara yetiyor yine kredi kartları şişti

bu defa ortak dükkanı satayım müşteri var dedi sat gitsin dedim kansız satmış 75bintl ye senetle bana da demiyor 25bin tl lik son senetleri bana göndermiş neymiş bir tane makinesi onun parası ile alınmış en fazla 10 bin tl eder ve hesaba gel deyince be battım diyor bende parapleji durumundayım çalışan yok inanın amcalarım da cevremde kimse kalmadı para isterim diye herkes kapı duvar felçli 4 çocukla yapayalnız kaldım şimdi Neden bu kadar uzattın diyeceksiniz siz siz olun sakın yanındakini yoldaki ile degismeyin bunu bilin yarın ne olacağınız belli değil sakın yersiz borçlanmayın daha diyecek çok şey var ama biliyorum ki hepinizde benim çektiklerimi çekiyorsunuz BEN HALIME SUKUR EDIYORUM BETERİN BETERI VAR düşmeyin düşerseniz ilk darbe yakinindakinizden geliyor elinden tuttuğunuz kişiler varya hiçbirini bulamıyorsunuz iyi günde yanınızdaki leri bulamıyorsunuz ALLAH yar ve yardımcınız olsun bizim gibi olan herkese şifa versin kalın sağlıcakla

Çok geçmiş olsun.Yazınızı baştan sona okudum.Herşeye rağmen şükretmeniz büyük erdem.Yaşadıklarınızdan çıkarılacak çok ders var.Etrafta o kadar çok sahtekar var ki insan bir müddet sonra herkezden nefret eder hale geliyor.İnsanların ben inançlıyım Allahtan korkarım sözlerine kesinlikle inanmayın.Söze değil davranışa bakın.Her davranışıda güvenmeyin.Hani zor biranda,olagandışı bir olayda tepkilerini gözlemleyin bir kez iki kez değil defalarca.Olumluysa o insana yaklaşın.Degilse vurun tekmeyi gönderin.44 yaşındayım degişik zamanlarda degişik kişilerle işler yaptım.Kazıkta yedim,aldatıldımda ama zamanında doğru kararlar vererek bu kişilerle zarar azken tüm baglantımı kopardım.Şu an eşim hariç güvenebilecegim kimse yok etrafımda.Aslında yapı olarak cok uyanık,kurnaz,zeki biri degilim yani kandırılmaya müsait bir yapım var fakat insan yaşadikca tecrübe ediyor,tecrübe ettikçede insanlara karşı daha tedbirli olunuyor.İnşallah iyileşmenizde olumlu gelişmeler olur.Size ve ailenize mutlu bir yaşam dilerim.

Servetvan çok geçmiş olsun, hepimiz aynı yolda geçtik, bende parapleji oldum 7 yıl önce, Can dost akraba abi dediğimiz kişiler Gittiler teker teker,:) Düşenin dostu olmaz. Düşenin dostu sadece cüzdanıdır tabi o cüzdan doluysa:)

Özgürumut sabırla okuduğunuz için öncelikle tşk ederim insanın başına bir şey gelecek se inanın insan sağır ve dilsiz oluyor güven çok zor birşey ALLAH insanı karaktersiz insanlarla karsilastirmasin sizin durumunuz nesir şimdi
enes75 sizede geçmiş olsun ALLAH olsun da kimse ye ihtiyacımız yok inşallah ALLAH 'ın dediği olur bu da bizim kaderimiz parapleji yim demissiniz seviye ve his hareket durumu nesir

Servetvan

Geçmiş olsun o dönem sigortalı çalışanmıydınız iş kazası mı bu başınıza gelen

Tsekkur ederim Maalesef arzu55 hicbir resmi evrak yoktu ben dustukten bir gün sonra işyerini vergi açılışı yapmışlar benide bagkurlu

Çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun inşallah.
Maalesef ani kararlarımız ve bilinçsiz davranışlarımız yüzünden kendimizi zor durumda bırakabiliyoruz hayatta. kaybedişlerimiz karşımızdakileri kendimiz gibi görmekten kaynaklı kimsenin kendimiz gibi olamayacağını yaşayarak anlıyoruz işte.

Üst Alt