Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Cihazdan cochleara geçiş önerdi doktor. Ne dersiniz?

nuran

Üye
Konular
46
Reaksiyonlar
0
İşitme cihazımın bozulması nedeni ile yeni cihaz almam gerekiyor
Gittiğim doktor işitme engelim çok ilerlediği için implant tavsiye etti
Cihazdan implanta geçen varsa olumlu ya d olumsuz düşüncelerini artısını eksisini yazabilir mi benim için çok önemli karar veremiyorum çünkü
Cihaz la anlamak duymak aşırı zorlaştı artık

benim de tek kulağıma hiç bir cihaz fayda etmiyor
koklear ımplant söylediler ama kayseri de kim var bilgi yok sitede
bilgisi olan varmı

Merhaba..
tek kulak işitme cihazı kullanıyorum. Çok ileri derece kaybım olduğu için piyasadaki her markadan fayda göremiyorum. Kullandığım cihaz yoruldu değişim zamanı geldi ama yıllardır yeni model çıkmadığı için almadım. Tesadüfen denk geldiğim iyi bir insan sayesinde koklear implant ameliyatı olmayı düşünmeye başladım ve 1 haftadır araştırıyorum. Evet bu konuda bende yeniyim ve sizede rahatlıkla tavsiye ederim.
Öğrendiklerimi isterseniz sizinle paylaşırım..

Nuran hanım .. işitme kaybınız ileri derece ise yani %90 ve üstü ise koklear implant adayı oluyorsunuz ve tomografi+MR+odyo testi sonrası doktor ve kontrolünde kulak yapınız uygun görülürse heyet kararı ile ameliyat olabiliyorsunuz

Ahmet bey.. eğer Kayseri'de koklear implant ameliyatı olmuş ve kullananları arıyorsanız en çabuk ve kolay Facebook takı grup sayfasından ulaşabilirsiniz

Koklear implant kullanıcıları
İsmindeki sayfada memleketimizin her köşesinden yardımcı olacak sesleri duyarsınız ..ben girdim çok memnun kaldım tavsiye ederim

Ne kadar kısa süre de kullanmaya başlarsanız o kadar iyi olur. Bir süre sonra unutuyorsunuz, konuşmaları ve anlamak daha çok zorlaşıyor.

Ben 6 senedir kullanıyorum

İşitme kaybına göre koklear

Biloteral sensorial çok ileri derecede işitme kaybim var kulak arkası işitme cihazı kullaniyorum ikili konuşmalarda zorlanmasam da kalabalık ortamlarda veya hızlı konusmalarda duysamda anlama zorluğun oluyor .koklear implant ameliyatı olsam bu anlama konusunda bana iyi gelir mi anlamam kolaylaşır mi????küçükken ateşli hastalık geçirdiğim den beyne giden sinir hücreleri zarar görmüş işitme kaybimin sebebi bu kısaca bu işitme kaybına koklear implant faydalı olur mu yoksa kulak arkası ile devam mı edeyim ????deneyimi ya da bilgisi olan varsa yazabilir mi lutfen

nuran

Çok iyi gelir; kesinlikle tavsiye ederim, aynı rahatsızlığı paylaşıyoruz. Muhakkak en kısa sürede ameliyatınızı olun. Koklear İmplant anlamayı sağlıyor. Ben de ameliyattan sonra, çok iyi anlamaya başladım.

Üst Alt