Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Çok zorunlu değilse lütfen Alıntı yaparak cevaplamayın

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
309
Arkadaşlar,

Özellikle şu EKPSS sürecinin heyecanı ile bir çok arkadaşımız kendisinden önceki mesajlardan alıntı yaparak cevaplama yapıyor.

Lütfen çok zorunlu değilse ve mesajınızı okuyacak kişiler o alıntı olmadan sizin mesajınızın ne anlam ifade ettiğini anlamayacaksa alıntı özelliğini kullanın.

Böylece forumların çok daha sade ve okunaklı olmasını sağlamış olursunuz

Yani lütfen Alıntılayarak cevaplama işlemini çok çok istisna hallerde kullanın.

Teşekkür ederim

bizden bi alıntı yapıldıysa bildirim olarak gelmiyor galiba

Kendisinden alıntı yapıldığında sistem tarafından haberdar edilme uygulaması yok. Bu derece yoğun kullanılan bir sitede sunucuyu aşırı yoran bir uygulama olacağından, düşünmüyoruz.

Bence üye etiketleme sistemi kesin yapılmalıdır site göründüğü kadarı ile vBulletin sistemi üzerinde çok zor bir olay değil aslında eklentiler mevcut , Bu şekilde cevaplanmış mesajlardan vs. habersiz oluyoruz büyük eksiklik konular çoğaldıkça zor oluyor kontrol edilmesi düşünülmesi gerekiliyor bu konu.

Üye etiketleme sistemi çok iyi olur.Kendi taraftarı olduğum takımın forumunda kullanılıyor ismini yazıp haberdar ediyorsun.Database boyutu olarak daha büyük o site bence tabi sizin kararınız sürekli alıntı yapılmak zorunda kalınmaz hiç değilse

Arkadaşlar lütfen bu konuya özen gösterin. Bir kelime yazıp bir sayfa alıntı yapıyorsunuz üstteki mesajdan ve bu forumu çöpe çeviriyor.

Haklısınız bahsedilen üye etiketleme sistemi olsa iyi olurdu bunlar tamamen düzelirdi Bülent bey.

bize verilen cevapları alıntı yapılsa bile zor buluyoruz, geri döndüğümüzde 2-3 sayfa daha mesaj birikmiş oluyor. imkan varsa iyileştirme olsa iyi olur. çoğunluk gene bildiğini okuyacak

@Arte; Aynen aynı fikirdeyim.

Ayrıca Şuan @ ile sana yazmış olduğum bu mesaj site içerisinde sana bildirim olarak gelmesi gerekiyor bahsedilen sistem ile ama yok umarım kısa sürede olur.:)

Konuları takip etmek çok zor sitede sıkıntılı böyle bir site bu şekilde gelişme olmamayı hak etmiyor.

Bir forumda kullanılan etiketleme sistemi bu forumda da aktif edilirse alıntı yapmaya gerek kalmadan konuları takip etmek daha kolaylaşır...

Görünüşü : @OturanBoğa
Böyle etiketlenerek mesajına cevap yazılan üyeye aynı anda bildirim mesajı da gittiği için alıntıdan haberdar olur

Yapılışı ise: @%1;

Son düzenleme:
Bu konuyu yeniden hatırlatma ihtiyacı hissettim.

Etiketleme sistemi özelliği yeni tema ile birlikte getirildiğinden, üyelerimizden ricamız alıntı kullanmak yerine; kime yazacaklarını, profillerin altlarında dahi yer alan "@" işareti ile başlayan kısımları kullanarak belirtmeleridir.

Alıntı yapmak yerine etiket sistemini kullanmanız daha pratik olacaktır. Karşı tarafa da bildirim gitmekte.

Aksi halde alıntı yaparak yazdığınız mesajlarınız zaten bu şekilde yönetim tarafından düzeltilmektedir.

Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu konuyu gündeme alalım dedim
Artık @ özelliği de olduğu için alıntı yerine @ yaparak cevaplarsanız bilgi kirliliği olmamış olur arkadaşlar.

OturanBoğa

alıntı yapmış olduğum bir kaç mesaj editlenip alıntı kaldırılmış, başta duruma anlam veremedim. tesadüfen bu konuyu gördüm. forum düzeni konusunda haklısınız, fakat alıntı yapılan üyenin, konuda bir çok mesajı varsa ve bu mesajlar içerisinden birini alıntılayıp bu yazıyı vurgulamak istiyorsanız, bu editleme sonucunda, yazdığınız yazı anlamını yitiriyor. ayrıca yazı, üye tarafından sonradan değiştirilir veya silinirse, yine mesajı alıntılamadıysanız mesajınız çöpe dönüşüyor.

eğer uygun görürseniz, benim bu konuda bir çözüm önerim var. bir çok forum yazılımı, dahili özellik veya eklentiyle alıntı kısmını otomatik olarak boyutlandırıyor. alıntı üzerinde gizle/göster butonuyla alıntılar, açılıp kapatılabiliyor. alıntı belirli bir karakter sayısını geçtiğinde otomatik gizleniyor, yeniden boyutlanıyor. bu şekilde bir özellik sunulabilirse, hem forum düzeni sağlanır, hem anlam bütünlüğü korunur, hemde size editleme konusunda ek uğraş çıkarmaz.

bu sistemi kullanan bir forumdan örnek görüntü;

alıntı varsayılan olarak kapalıyken,

1.png

göster butonuyla açılmış, alıntı,

2.png

konu biraz eski, ama güncel bir sorun olduğunu düşündüğümden, yazma ihtiyacı duydum. yazım hataları için kusura bakmayın, şuan gözlerimde sorun var, yazı üzerinde fazla uğraşamıyorum.
teşekkürler.

hnr

Alıntıdaki düzenlemleri aslında tam da senin yazdığın çekinceyi göz önüne alarak yapmaya çalışıyoruz kardeşim. Böyle olmamışsa yönetici hatasızıdır. Çünkü derdimiz alıntı olmaması değil, doğru ve az kullanılan bir yöntem olması.

Söylediğin alıntı eklentisine bakayım. körlerin yazılımları ile uyumlu ise düşünülebilir. ama bben alıntıyı özendirecek hiç bir şey olsun istemiyorum doğrusu

OturanBoğa

tekrar merhaba,

alıntılama belki bir çok üye tarafından yanlış kullanılıyor olabilir, fakat işlev olarak alıntı yapmakla @ ile üye adını çağırmak arasında ciddi farklar var. 10-15 sayfa içerik girilmiş bir konuda alıntıları kaldırdığınızda insanlar, verilen cevapların hangi yazıya ait olduğunu nasıl bulacak? aynı üye aynı konuya defalarca yorum yazabilir, üyenin profiline gidip tek tek yazıları incelenmesi gerekiyor. forum düzeni amacıyla alıntıları kaldırdığınızda, düzenden çok bir kaos oluşuyor. öte yandan alıntılama fonksiyonu bir forum için temel fonksiyonlardandır. en azından alıntı yapıldığında tüm alıntı metni yerine, ilgili yazının linki eklenebilir. alıntı kaldırıldığında iletiler anlamsız kalıyor Bülent Bey. ilgilendiğimiz bir cevap yazısının, onlarca belki yüzlerce içerik içinde, hangisine cevap olarak yazıldığını nasıl bulacağız? Keşke bu sorunun uygun bir çözüm yolu olsa.

Üst Alt