Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Demir eksikliğine bağlı olarak endoskopi ve kolonoskopi yaptırmam istendi!?

aydünyavaz

Aktif Üye
Konular
624
Reaksiyonlar
273
Dahiliyeci doktor Demir Eksikliğine bağlı olarak Endoskopi ve Kolonoskopi yaptırmam gerektiğini belirtti?

FERRO SANOL DUODENAL 100 mg kapsül
(3 haftadır kullanıyorum bu ilaçı)

DOXİUM kalsiyum dobesilat 1.000 mg
(Bunu da 3 haftadır kullanmaktayım)

APİKOBAL B1+B6+B12 VİTAMİNİ 250 mg
(3 gündür kullanıyorum bunuda)

ciddi bişey Deil korkma ! Banada baktılar bagırsaktan bişey çıkarttılar unuttum adını

Sana da geçmiş olsun.
Nasıl yani ne gibi birşey çıkarttılarki?

Muhtemel poliptir.. bağırsaklarda sıkca görülür.. belli periyotlarla takip gerektirir.

Tamam anladım teşekkür ederim.
Ondan sonra iyi oldunuzmu?

Kansızlıgın nedenine bakıyorlar acaba kan bagırsagamı akıyo diye ! Bazı dönemler kansızlık oluyo iyilesiyo

Polip adı bak aklıma geldi

EVET KAN DEĞERLERİM DÜŞÜK ÇIKMIŞTI. 3 HAFTA ÖNCESİNDE. ONDAN SONRA DOKTOR BU YAZDIĞIM İLAÇLARI VERMİŞTİ BANA.

devlet hastanesinde anastezi den de randevu almazsanız benım gıbı narkozsuz gırerseniz canlı canlı paraşütle uçuş deneyimi yaşatırlar
bahçe hortumunu içinizde gezdirilirken görmek istemezsiniz o nedenle narkoz öneririm yoksa 500T otobüsünün en on koltuğunu endoskopi magdurlarına ayırmaları gerekir

Bende yaptırmıştım 15 yıl önce kolonoskopi, felç olduğum için hiç bir şey hissetmemiştim. Devlet hastanesinde narkoz verilmiyor herhalde. Makattan ucunda kamera olan bir hortumla tüm bağırsakları kontrol ediyorlar. Birşey görürlerse alıp test ediyorlar. Temizse sıkıntı yok.

Yakın zamanda devlet hastanesinde yaptıran yokmu?

@aydünyavaz,
Aynısı bende var demir eksikliği. Bendende istediler endoskopi kolonoskopi perşembe ikisinede gideceğim inşaallah. Allah herkese hayırlı şifalar versin inşaallah

Ben perşembe seyrantepe hastanesinde yaptıracam inşaallah.

@aydünyavaz,
Çok rahat hiç bir şey olmuyor. Endoskopi için ağzına fis fis sıkıyor yutuyorsun hiç bir şey hissetmiyor sun. Ekranda sende izliyorsun mideni.
Kolonoskopide damardan ilaç veriyorlar ondada ağrı sızı kanama hiç bir şey olmuyor. Onuda ekrandan izleyebilirsin. Sadece biraz gaz yapıyor. Başka bir şey yok.

Ben endoskopi ünitesinde çalışıyorum işleminizi yapan doktor gastroentroloji doktorumu bu doktorun işidir asıl genel cerahlarda yapıyor ama gastrocu yapsa daha doğru olur işleminiz aneztezili olursa ağrısız geçer özelekle endoskopiyi geçtim ama kolonda ağrınız olabilir son yıllarda devlet hastanelerindede uyutularak yapılıyor 2 işlem 15 20 dk ortalama

Yılda bir kez kontrol amaçlı kolonoskopiyi yaptırıyorum işlem öncesi belli bir diyet var onu uyguluyorsunuz hafif sedasyon veriliyor hafif uyku hali işlem fazla sürmüyor kamera ile bağırsağa bakılıyor polip veya başka bir şey var mı diye

Genel anestezi ancak sadece hafif sedasyon veriliyor yarı uyku hali oluyor işlem bittikten sonra 30 veya 45 dakika sonra eve gidebiliyorsun korkulacak bir durum yok acı sizi olmuyor şimdiye kadar 4 defa oldum

Üst Alt