Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devlet hastaneleri soyguncu mu! Bir alçı için 190 TL kestiler!?

kamalkartal

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
geçen ay ayak tarağım kırıldı.hastaneye gittim film çektirdim doktor baktı elini bile sürmeden alçıya aldılar gönderdiler.e devletten baktım yapılan işlem 190 tl tutmuş maaştan kesilecek özürlü emeklisiyim.aldığım para neki zaten bir alçıya 190 tl olur mu.özel hastanede yaptırmışlar alçı 70 tl.hani sağlık ücretsizdi.bu kadarda soygun olmaz ki

Bu nasıl bir saçmalıtır böyle! Bir hata olmasın?

Ben de devlet memuruyum bundan 3 ay kadar önce devlet hastanesinde 3 kez muayene olmuştum geçen gün reçetemi almak için eczaneye gittiğimde S.G.K ya 59 tl muayene borcunuz görünüyor bunu ödemeden ilaç veremeyiz dediler ve bunu ödemek zorunda kaldım..Reçete almaya gitmesem bundan haberim olmayacaktı ve bir kaç sonra bunu faiziyle geri alacaklardı...

bir yanlışlık var sağlık güvenceniz olmasa anlarım ama sağlık güvencesi olan birinden 1 lira bile almıyorlar..ayda 45 lira gss primi ödemeye başladım 450 lira işitme cihazından para aldım yani 1 yıllık ödeyeceğim parayı devlet verdi sizinkinde hata var özel hastane bile almaz o parayı

kesinlikle yanlışlık var.güveceniz varsa muayene hariç hiç bir ücret alınmaması gerekir..

Ben de 30 yıllık devlet memuruyum yanlışlık yok çok araştırdım ve bu kadar yıl sonra ilk kez böyle şeylerle karşılaştım

Biz engelliler aldığımız maaşla zaten yaşama şansımız yok. Bu bir. İkincisi biz engelliler daha sık ve yoğun tıbbı tedaviye ihtiyaç duyuyoruz. Ben şahsen aldığım maaşın takriben yarısını ilaç ve tedavi masrafları olarak ödüyorum. Aksi halde yaşamımız daha da zorlaşıyor veya imkansız hale geliyor (tabi ki engelli olmak bizim seçimimiz değil, bu husus konunun felsefi tarafı, bunu hiç hesaba katmıyorum). Sadece anılan iki nedenden dolayı bile bizlerden 'doktor muayene katkı payı' veya 'ilaç, v.d. payı' alınması benim vicdan anlayışımla uyuşmuyor. Diğerlerini (engelli veya değil) bilmiyorum. Bir öneri : Bu görüşü destekleyenler aramızda bir temsilci belirleyip, bunu sorumlu kurumlara veya kişilere iletirsek, bu konuda bir düzeltme yapacaklarını düşünüyorum. Veya Ankara'da ikamet eden arkadaşlar doğrudan yetkililere bu durumu aktarabilirler. Ne dersiniz? Hepiniz sevgiyle, sağlıcakla kalın.

Üst Alt