Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Devlet Hastanesinde Diş çektirmek ücretli mi?

blackman34

Üye
Konular
43
Reaksiyonlar
0
Merhaba;

Devlet hastaneleri artık ücretli mi arkadaşlar?

Hastane randevu sitesinden Ataşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine giderek dişimi çektirmiştim, az önce e-devletten kontrol ettiğimde aşağıdaki bilgilerle karşılaştım;

[h=3]Tedavi Bilgisi[/h] Sağlık TesisiİSTANBUL ATAŞEHİR AĞİZ VE DIŞ SAĞLİĞİ MERKEZITedavi Tarihi29/05/2015BranşDiş Hastalıkları ve TedavisiTutar24.0 TL
İşlem Tarihiİşlem Türüİşlem AdıDoktorİşlem Tutarı
29/05/2015Diş İşlemleriSERKAN YILDIZ17.0 TL
29/05/2015Muayene İşlemleriSERKAN YILDIZ7.0 TL
29/05/2015Tanı Bilgileri-0.0 TL

İşlem Listesi

Özelde çektirsem yine bu parayı verirdim, devletin ne anlamı kaldı? Sigortam her ay düzenli olarak yatıyor...5 TL katılım payı var diye biliyorum da, bu 24 TL de ne oluyor?

Mesajınızdan anladığım kadarıyla sigortalı ya da emeklisiniz.
Siz e-devlette görünen o tedavi giderlerini dikkate almayın, sizinle alakalı bir durum yok.
Belirttiğiniz ücret, o sağlık tesisinin tedavi ücretidir ve sizin ücretinizi sgk karşılamakta, sizden sadece katılım payı almaktadır.
Ben geçen yıl ani bir rahatsızlıkla peş peşe 4 ameliyat geçirdim, 3 hafta yoğun bakımda yattım, o zaman aralığını sorguladığımda yüzlerce satır ve binlerce tl tahlil,ilaç,malzeme,ameliyat ve girişim ücreti görüyorum ama benden istenen ya da kesilen bir tutar yok.

Üst Alt