Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dikkat Eksikliği Bozukluğu ve Bipolar Bozukluk aynı anda olur mu?

xact

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Bir süredir bipolar bozukluk tedavisi görüyorum. Hatta engelli raporum bile var bipolardan %40 oranında. Ancak çok uzun zamandır da dikkat eksikliği sorunu yaşıyorum. Hatta engelli raporumun psikiyatri bölümünde bile yazıyor dikkati dağınık gibisinden bir şey. Ritalin diye bir dikkat eksikliği ve hiperaktivite ilacını içince sakinleşiyorum, yerimde duramamazlık, sürekli sıkılma azalıyor. Ders çalışırken sıkılma sorunu da azalıyor. Doktor bu ilaç bipolara iyi gelmeyebilir diye çok düşük dozlarda veriyor... Sorum şu, acaba bu yerimde duramamazlık ve sürekli sıkılma bipolardan mı yoksa dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğundan mı kaynaklanıyor? Doktor hem bipolar hem dikkat eksikliği ilacı verdi ama dikkat eksikliği ilacı var yok gibi etki ediyor çünkü çocuklara verilen dozlardan bile daha az kullanıyorum doktorumun söylediğine göre bipolara iyi etki etmeyebileceği için. Bu iki hastalık yanyana bulunabiliyorsa işin içinden nasıl çıkacağım? Galiba ilaçsız bir çözüm bulmam gerekiyor... Sizlerin de değerli yorumlarını bekliyorum.

Ben uzun yıllardır bipolar tedavi gördükten sonra en son olarak şizoeffektif bozukluk tehşisi konuldu. Bu tarz hastalıklarda konsantrasyon ve hafıza problemlerine neden olabiliyor. Bu konuda benim beter problemim var. Konsantre olmadığımdan okuduğumu bile anlamakta zorlanıyorum hafıza problemleri had safhada en basit şeyleri hatırlamakta bile zorlanıyorum, herhalde hastalıktan dolayı bunadım diyorum. Yaş daha 38 ama 80 lik dede gibi zihnim oldu. Allah sabır versin kardeşim

algea

Teşekkürler yorumunuz için. Ben ekpss'ye hazırlanıyorum o yüzden de tasa edindim bu konuyu.

Dikkat dağınıklığı bendede var. Banads bir ilaç yazdı 30 mg ye kadar var ama şimdilik 5 mg ile başlayalım dedi doktorum.
Bir kaç gündür beter haldeyim,Ekpss için tarih çalışıyorum bakıyorum gözlerim okuyor ama beyin almıyor algılamıyor beyin kendini bloke etmiş adeta o derece konsantre problemi yaşıyorum✳ Allah daha beterini göstermesin tabi.
Yerli yersiz sıkılma durumu bendede oluyor.
Birde akatizi ile hiperaktive karıştırılabilir dikkat edin.

bende uzun süredir bunu doktora söylemeden normal biri olarak yaşamaya çalışıyorum.unutkanlık ve okudugunu birileriinin dediklerini anlayamama bazen çok sorun oluyor ve birde dikkat bozukluğu

Üst Alt