Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Dizüstü protez modüler, hidrolik, mikro işlemcili eklemler hakkında paylaşımlar

elvismail

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
uzun zamandır forumu takip ediyorum ancak protez konusunda fazla paylaşım olmuyor. Özellikle C leg gibi mikroişlemcili protez kullanan arkadaşlar eklem bakımları vs konularda nasıl bir yol izliyor ? ya da yeni mikroişlemcili sürecinde nasıl bir yol izleniyor. Döviz kurları yüzünden yaptığım araştırmada günümüzde C-leg 3 eklem için yaklaşık 40 45 bin civarı fark çıkıyor. Bakım için de 10 bin civarı maliyet. Kullanıcı arkadaşlar nasıl bir yol izliyorsunuz ?

Aslında haklısınız ben siteye her gün giriyorum ama bu mesajı daha yeni gördüm. Ben mikro işlemcili protez kullanıyorum. Silikon bulmak şu aralar çok zor.

Konuyu gören degerli arkadaslar kimler arastiriyor takip ediyor birlik olmak icin nokta dahi olsa yorum yapmanizi onemle rica ederiz..

Merhaba
Ben ossur rheo knee diz eklemi kullanıyorum cihazdan memnunun alalı 7 yıl oldu hiç tamire göndermedim şarjıda şu anda bi iki gün gidiyor
Fakat soket konusunda çok sorun yaşadım silikonumu dört defa değiştirdim şimdi bile kasıkta yırtıldı ayrıca koltuğa bile kolay oturamıyorum arkası çok acıtıyor yara oldu tekrar değiştirmem gerekiyor sgk ödüyor mu bilmiyorum bilgi toplamaya çalışıyorum
İzmirliyim

arkadaşlar elektronik protez mikro işlemci tam bilmiyorum acaba nasıl bişe diz üstü protez kullanıyorum 4 yıl oldu kullanalı benim ki 6 bin tl lik normal ile mikro işlemci arasında cok fark oldugunu tahmin ediyorum kullanan bilen arkadaşlar yürüyüşte nasıl fark var

@kutup

Merhaba öncelikle size tavsiyem sokette silikon kullanmayı bırakmanız.
Silikonsuz vakumlu soket kullanabilirseniz en sağlıklısıdır.
İlk başlarda zor gelebilir ama ilerleyen dönem için çok daha kontrolu fazla bir soket ve protez oluyor.
İkinci bir seçenek ise SiOCX TF Soket Sistemi nette aratın örneklerini bulursunuz.
Devlet destegi 500 -600 lira arasıydı en son bildiğim.
Gittiğiniz protez uygulama merkezini özenle araştırarak seçiniz.
Para kazanmak için silikonliner uygulayip hastayi yolluyorlar.

@asidadaş

Evet fark var daha saglam adim atarsiniz.
merdiven inersiniz dik rampalari rahatca inebilirsiniz. Kas gucunuze bagli ayni sekilde rampalari daha rahat cikarsiniz. Yuruyusunuz daha duzgun olabilir tabiki burada en onemlisi sizin hareket kabiliyetiniz ve kas gucunuz.

Kisaca ucuz basit eklemleri tofaş
Elektronik eklemleri audi gibi degerlendirebiliriniz. İkiside ayni yere gider fakat kalite ve konfor farki yasarsiniz.

Al bir twizy tarzı araç yola devam. Cebinden verdikten sonra en mantıklısı bence bu! Elektronik eklemler çok pahalı olmakla birlikte bakım masrafı çoktur.
Bir twizy AB satış fiyatı 8 bin avrolardır. 100 km jarj ile şehir içi işini görür.

k.sahin

İstersen uzay mekiğiyle gez kardeşim yürumek başka birsey.
Elektronik eklem evet cok pahali fakat hidrolik sistem eklemler var onlar daha ulasilabilir ve kullanimi gayet guzel..

biyonik- elektronik erişebiliyorsa herkez elbette güzel. Erişilebilir kılmak engelleri kaldırmak sosyal devletin ödevi.
2 senede bir 2000 avro bakım ücreti olan bir eklemi hangi kişinin bütçesi kaldırabilir? İmkanın varsa yürüde, bineğe de sahip ol tabi.

İzmirde dizüstü soket için medikal önerileriniz nedir
rheo knee mikroişlemci kullanıyorum
Yedi yıldır silikon kullandım iki yıla kalmaz yırtılıyor

Silikon liner mı yoksa siocx tf mi
Görüşü yardımı olan varmı :)

Bende dızaltı kullanıcı olarak yazıyım

2012 lerde fark fazla cıkmazken şimdi diz altı kullanıcılar olarak en kötü dizaltı aktıf vakumluda 2.500 fark cıkıyor oda ortetek ama ottobock veya össür dersen fiyat ucuyor tabi ben yeni yaptırdım dizaltı aktif vakumlu ottobock triton ayaklı fark 10.000

Turan Yılmaz
Merhaba izmirdemi yaptırdın
Soketle sorun yaşadınmı
Teşekkürler

Merhaba yok izmirde değil ankarada yaptırdım yasadığın yerde yaptırmak daha iyi olur ben zaten sol dız altı protezdi
sagda uzun tedavılerden sonra alındı 35 gun sonra protezi yaptırıp ilk yuruyusde sıkıntısız yurudum SOKETTE HERHANGI BI SORUN YASAMADIM
hatta rahatsız etmedıgı zorlamadıgı icin işe erken basladım 2 ayı dolmadan işe dahi basladım

Üst Alt