Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doktorumun yanlış teşhis koyduğunu düşünüyorum ve ilaçlarımı kullanmıyorum..?

fringe

Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
1
arkadaşlar,
çok uzun süre antipsikotik ilaçlar ( şizofreni ) ve antidepresanlar kullandım.

uzun süre oldu.Hiç bir ilaç kullanmıyorum.Doktorum kullanıyorum sanıyor.aylık görüşmeye gidiyorum,ilaçlara devam dimi diyor evet evet yazdığınız gibi kullanıyorum hepsini diyorum.Neden mi ilaç kullanmıyorum.Benim sorunum şizofreni değil çünkü.Ben şizofren değilim.Bana yanlış ilaç yazıyor sürekli.Şizofren değilim dedim kendisine,düzgün ilaç yazın dedim zamanında çok,ama hiç inanmıyor..Bu nedenle bende bir taktik geliştirdim.Artık görüşmelerimizde kendisine itiraz etmiyorum.ilaçları yazıyor ama ben kullanmıyorum.O kullanıyormusun diyor bende evet kullanıyorum diyorum,Hepsi bu.

benim tek sıkıntım,majör depresyon ve okb; mutsuzum çok fazla,hep kötüyüm,ruh halim iyi değil.Fiziksel olarakta bu bana yansıyor.Gün boyu yorgun,isteksiz ve uykusuzum.akşam 8:00 da yatıyorum.karanlık olunca heyheyler basıyor beni.Tuhaf rüyalar görüyorum.Bana önerebileceğiniz kilo aldırmayan iyi bir antidepresan var mı?

ilac kullan

boyle olmaz

surada kimse sana ilac falan oneremez,dogru olmaz!
Doktor ilac onerdiyse kullanacaksin kardesim,doktor bosunami doktorluk okudu?

fringe Şizofreninin bir özelliğide hastanın bunu kabullenememesidir.Yani hasta şizofren olduğunu kabul etmek istemez.Ama siz başka bir doktora muayene olarak şikayetlerinizi anlatıp,teşhis isteyebilirsiniz.Böylelikle içiniz daha rahat etmiş olur.Geçmiş olsun.

Arkadasim benim kardesiminde depresyon vardı ama şizofren ilaçları kullandı her şizofren ilacı içen şizofren değildir ki bizde sorduk şizofren değil neden veriyosunuz diye depresyona yariyormus ilac

Ve ben omurilik hastasiyim uç yıldır EPİLEPSİ ilacı kullanıyorum ama EPİLEPSİ değilim sınır uçlarına iyi geldiği ve ağrı kestiği için kullanıyorum 23 senedir astım ilacı kullanıyorum ama astım değilim kafesim dar olduğu için rahatlatıyor doktorun bir bildiği olmasa vermez kafanızı karıştırmayın tedavinizi gorun

doktorunuza guvenin ya da baska bi doktora gidin,ama ilaclari mutlaka kullanin,Allah sifa versin.

fringe

Böyle bir seçeneğin yok kardeşim. Doktorunun yanlış teşhis koyduğunu ya da yanlış tedavi yürüttüğünü düşünüyorsan hemen başka doktora gitmelisin. Ama asla ilacı kendi kafana göre değiştirmemeli ya da bırakmamalısın.

OturanBoğa

hocam işin kötü tarafı,doktora şizofreni olmadığımı söylediğimde,bana diyorki zaten şizfreni hastası şizofreni olduğunu kabul etmez..sende şizofreni olduğunu kabul etmiyorsun..bu çok doğal..sen ilaçlarını kullan..şimdi şöyle bir durum oluştu..kimseyi şizofreni olmadığıma inandıramıyorum..

Son düzenleme:
fringe bir başka dr a git eğer oda şizofren derse genemi inanmadın başka birine git genemi inanmadın başkabirine git sonra bakacaksınki bir dr değil hepsi aynı şeyi söylüyor o zaman diyeceksinki demek doğru yoksa hepsi aynı şeyi söylemez dene bir istersen

sarasota

aslında doğru..başka doktora gideceğim..o anlayacak şizofreni olmadığımı..

Yanlış teşhis olduğunu düşünüyorsaniz başka doktora gitmelisiniz. Ayrıca bu tip psikotröp ilaçları kafanıza göre birakamazsiniz birden. Doz azaltilarak bırakılır ve yoksunluk belirtileri şiddetli olur tedavi sonuç vermez. Daha da agirlasabilir durumunuz. Mesela ben ayağım ağrıyor diye doktora gittim bana epileptik ilaç başladı bende epilepsi nin e si yok çok şükür. Meğer epileptik ilaçlar nörolojik ağrıların tedavisinde de kullanılıyor mus. Belki senin kullandığın ilacin da farklı bir etkisi vardır senin bilmediğin.

fringe

Bence en azından bir süre doktoruna güvenmelisin. Baktın ki huzursuzluğun devam ediyor, kendisine söyleyip, başka doktora görünmeni öneririm.

Kesinlikle ama kesinlikle butarz bir dusunceniz varsa doktorunuzu değiştirin . Komşunun sağın solun akrabanın veridigi ilaçlar sizi busbutun mahveder. Bizzat ornegini yaşadım. Hiç duzelemeyeceginiz suan bulundugunuz derdin çok ama cok daha kotu haline gelirsiniz. Benim teyzemde var ve hastaneye yattı en sonunda cunku kafasına göre akşamın ilacını sabah içti . komşusu başka ilaç dedi onu içti. bana fayda etmiyo yanlış tedavi dedi durdu . Siz doktorların dediği dışında birşey yapmayın en iyihekim tarzı sitelerden arastırın iyi bir psikiyatri doktoruna gidin isterseniz.

fringe bugün antidepresan kullanan ve 1 hafta ilacını bırakan biriyle karşılaştım. Sinir krizi geçirip acillik olmuş. Bu ciddi bir durum. Antidepresanlar ve psikotröp ilaçlar bağımlılık yapar bu yüzden ilaçlar doktor kontrolünde ve doz azaltilarak yavaş yavaş bırakılır. Aksi halde fayda yerine zarar verir size. Dikkatli olun bence.

önüne gelene şizofreni diyorlar zati :D

:) he..doktora değilim diyorum..o ısrarla şizofrenisin diyor..oysaki ben 3 ayrı psikiyatri hastanesinde toplam 2 ay yattım..ankara,hatay ve adana ruh hast hastanelerinde yattım..orada,tedaviyle düzelmeyen okb,majör depresyon,bipolar bozukluk v.s v.s demişlerdi...bu doktorda şizofreni dedi..dayadı sağlık kurulu raporunu..hemde ben istemedim raporu..o ilaç için lazım dedi..raporu vermeden öncede şizofreni raporu demedi.sadece sağlık kuruluna çıkaracağım dedi..bende tamam dedim..ben şizofreni değilim....sanada mı şizofreni dediler..sende mi şizofreni değilsin..durumun benim gibi mi?

Üst Alt