Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Doz değişikliği sonrası SGK parkinson ilacımı vermiyor..?

mhmt

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
daha önce8+4requıp parkinson ilacımı son kontrolümde 8+8 olarak değişti fakat sistemde8 mg03.07.2012de süresi dolacağı için tedavime yetersiz gelen dozu mahkum kaldım 4 ay önce verilen doz hacettepe üniversitesi tarafından16mg.olarak değişti yani bu tarihe kadar artmış titreme ve kasılmalara maruz kalmadan nasıl ilacımı alırım eczane sgk kurumunun butarihten önce ilacı alamayacağımı söylüyor bu konuda bilgisi olan var mı?

Bu konuda en doğru yönlendirmeyi eczacıların yapabileceğini düşünüyorum. Birkaç eczaneye danışın derim

pakinson ilacım verilmiyor

birkaç eczanede denedim 8mg requıp 03.07.2012den önce alamazsındediler.170alo sgk yı aramıştım4 gün önce bana09.05.2012 tarihinde verdikleri başvuru no ile sorgulayabilirsin dedi ben ise 08.05te aradım yeni rapor ve yeni recete ile dr sana yardımcı olur fırat üniversite hastanesi noroloji bölümüne baş vurdum yazmışlar her şey tamam yapacak bir şey yok dedi dr. bende rica ettim yeni reçete ve rapor istedim sağ olsun yazdı rapor sisteme09.05.2012de ssat15:00da sisteme girecek bakalım alabilecemmi? sonucu burada paylaşacam ayrıca sgk bili edinmeyede baş vurmuştum 15 gün içinde dönecekler
saygılarımla

aynen dediğiniz gibi tesadüfen bir eczaneye gittim yanlış doz değişimi ilaç formu düzenleyerek sgk ye fax çekti ertesi günilacımı verdiler bu eczacıya teşekkür ediyorum bilgi edinme yasa gereği verilen cevap ise

Sayı : B.13.2.SGK.0.63.00.02/ 09.05.2012
Konu : 04.05.2012 Tarih ve 8972 numaralı başvurunuz.

Sayın : MEHMET ASLAN
ÜNİVERSİİTE MH.HANKÖY SKNO:31/5 ELAZIĞ

Soru : 07.12.2011 hacettepe üniversitesinde almış olduğum ilaç raporunda REQUIP 16mg.dir30.04.2012 hacettepeüniversitesisi hastanesinde konntrolümde 20mg çıkartılmışır03.07.2012 de eskiraporlu ilacın sürei olduğu için yeni raporla tedaviye gerekli olan 20mg dozu siste vermemektedirilacın dozu az olduğundan şikayetlerimçoğaldığından tedavim sonuç vermemektedir.tedaviye gerekli olan 20mg dozu alabilmem için gereğini saygılarımla arz ederim

Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
Sayın Mehmet ASLAN Başvurunuz Genel Müdürlüğümüz ilgili birimi olan İlaç ve Eczacılık Daire Başkanlığına yönlendirilmiş alınan cevap aşağıdadır. Hacettepe Üniversitesi tarafından adınıza düzenlenen raporda 20 mg doz belirtildiğinden, bu rapor seçilmesi halinde 20 mg doza kadar almanız mümkün bulunmaktadır.İlacın hangi formdan hangi dozda aldığınız belirtilirse daha detaylı bilgi verilebilecektir.
Bilgilerinizi rica ederiz.

Sorununuzun ortadan kalkmasına çok sevindim. Gözünüz aydın :)

Bu Doz konularında sgk bir dilekçeyle başvurulunda sorunuz çözülür diğer arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla söylemek istedim

bu konuyu ancak eczanede yanlış ilaç formu çözer

Elazığ il sgk başvurdum il müdrürüyle görüştüm sgk eczacılarıyla görüştüm ama sonuç alamadım sadece bireczanede işi bilen eczacı kalfası hemen yanlışdoz düzeltme forfumunu faxlayınca düzeldi bir çok eczacı ve aile hekimi ve hekimler bukonuda bilgisi yok ve şekilde mağdur insan çok ilginize teşekkürler

OturanBoğa;
saygılar teşekkürler

Üst Alt