Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Durdurduğum 2022 aylığının yeniden aktif olması için ne yapmalıyım?

Icemaker

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Durumu : GEÇİÇİ, DURUMDA Aylık Durdurulma Tarihi : 01/06/2011 Aylık Durdurulma Nedeni : FERAGAT

böbrek nakli olduğum için dilekçe göndermiştim ama feragat yaziyor yani alamıcak mıyım paramı? tekrar aktif hale getirmem için ne yapmam gerekiyor?

arkadaşlar bilgisi olan yok mu? tekrar aktif etmek için ne yapmalıyım ve eğer aktif ettirebilirsem haziran maaşımı çekebilir miyim? ne yapmam gerek?

Şu an sigortanız yoksa tekrar sgk'ya feragat sebebiyle durdurduğunuz aylığınızı dilekçe vererek tekrar başlanmasını talep edebilirsiniz.

Bu adrese dilekçe gönder:
Sosyal Güvenlik Kurumu, Primsiz Ödemler Genel Müdürlüğü, Tuna Cad. No:7 Kızılay - Ankara

Maaşım görünmüyor?

Arkadaşlar merhaba ben düzenli olarak 2022 maaşı aliyordum durdurdum maaşımı nakil olduğum için tekrar rapor alip maaşımı bağlattırdım haziran dönemi maaşım yatmış bir mektup gelmiş eve hakettiğiniz 948tl tutarındaki maaşınızı kimlik numaranızı ibraz eden bir belgeyle herhangi bir ziraat bankası şubesinden alabilirsiniz yazıyordu bugun gittim o kagitla ilk şube sicil no da istedi evrak takip sitesi kapalı olduğundan bulamadım bir türlü ikinci şube yok gözükmüyor dedi 3. şube pttye yatiyor daha öncede böyle oldu dedi 2 pttye gittim ikisindede yok görünüyor ne yapabilirim sicil numaramı nasıl bulabilirim nasıl maaşımı alabilirim şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Neyse uzun uğraşlar sonucu buldum henüz paramı alamadım ama sorunumun çözümünü buldum yinede teşekkürler..

İcemaker, naptınız?
Paranızı PTT'den değil Zıraat Bankasından alacaksınız. Eğer şu ana kadar almadıysanız yarın alırsınız. Yarın tekrar gidin bankaya. Paranızı rahatlıkla alabilmelisiniz.

Sayın Kalem bankaya gittim şefle görüştüm şefin bana dediğine göre sgk şuan ziraat bankasıyla ilgili çalışmayı geçiçi bir süreliğine durdurmuş bana pazartesi veya salı gelirsen o zamana tahsil edebilirsin paranı çünkü biz de o güne kadar bir mail bekliyoruz dedi. Paramı aldığım gün bilgilendirme yapacağım.

21 Haziran'da size kagıt gelmiş ve paranızı çekebileceğiniz söylenmiş. Aradan baya vakit geçmiş. Bankadan kaynaklanan bir sorundur bu. isterseniz başka bir Zıraat Bankası şubesine gidip almaya çalışın. Baksınlar, yatırılmış parayı bulsunlar. Israrcı olun lütfen, banka bu konularda hep sorun çıkarıyor hemen vermiyor parayı içeride tutuyor geneld çünkü...

evet çünkü online ödeme tarihi 13 haziran gösteriyor 3 şubeyede gittim ilin merkez ziraatına gittim yine ilgilenmiyorlar umursamaz tavırlar içerisindeler kimliği veriyorum sadece bilgisayara bakiyor tc numarama bakmadan para yok diyorlar teşekkürler kalem yarın ısrarcı olacağım paramı alacağım.

bugün yine alamadım şefin yanına çıktım bu seferde bana 2022 kaldırıldı dedi biz vermiyoruz dedi yahu dedim bu kağıtta ne yazıyor para gönderildi param burada ziraat bankasından alıcaksınız diyor görmüyormusunuz diyorum kadın umursamaz bir tavırla yok kapandı diyor 3 saat bekledim bunun için yok diyorlar başkada birşey demiyorlar gişe görevlisine diyorum para var aslında şefle bi görüşün onay verirse gelin diyor yani para orda ama vermek gibi bir niyetleri yok

Bu nasıl bir zulüm yahu! Nasıl çoktandır yatırılan bir parayı bu kadar içeride tutarlar anlmaıorum! Şikayet etmelisiniz kesinlikle...

bencede sosyal güvenliğe gidin durumu anlatın bu kadar saçma bir şey olamaz yaa

Üst Alt