Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Düşük gelirden gss ödemenin avantajları-dezavantajları nedir?

Rebellious

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar yeşil kartlıyım 60/c1 (2022 maaş almıyorum) evde bakım maaşından başka gelir yok, gss geçsem bu maaş kesilir mi?

Gss nin yeşil karta göre dezavantajları nedir tetkik tedavilere olsun ilaçlara olsun fark ödüyor mu?

Ve son olarak sevk gerekmeksizin istediğimiz tıp fakültesi ya da üniversite hastanelerine direkt gidebiliyor muyuz?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

60/g1 gssliler üniversite hastanelerine sevksiz gidebiliyor mu

Arkadaşlar 60/c1 yani yeşil kartlıyım sırf devlet hastanelerinden sevk alamadığım için prim ödemeli başlıkta da belirttiğim gibi gss ye geçeceğim sorum 60/g1 düşük gelirden prim ödemeli gssliler direkt sevksiz üniversite hastanelerinden yararlanabiliyor mu?

Rebellious Merhaba. Evet G1 geliriyle üniversite hastanelerine sevksiz gidebilirsin.
Ben de her ay 61 tl prim ödüyorum. Yaklaşık 9 yıldır Hacettepe'ye gidip geliyorum. Hiçbir sorun yaşamazsın rahat ol.
Sadece hastaneye ilk gittiğinde belki kaydını oluştururken ya da giriş yaparken sağlık güvenceni sorabilirler, genel sağlık sigortası dersin yeterli.

Furkan_81

Merhaba sağolasın şimdi ben bakım maaşı alıyorum inşallah g1 çıkar gelirimde buna geçerim bıktım sevk istemekten drlardan vermiyorlarda. Sırf bu yüzden geçmeye çalışcam gss ye maaşı etkilemesinde.

@Rebellious Biz de bakım maaşı alıyoruz. Sorun olmaz o konuda. inşallah sonuç istediğin gibi G1 çıkar.

60/g0 gss'liler yardım?

Gelir testine göre sonucu g0 çıkanlar yani 60/g0 genel sağlık sigortalılar üniversite ve tıp fakültesi hastanelerine direkt sevksiz gidebiliyor musunuz?

Yoksa sadece sağlık bakanlığına bağlı devlet hastanelerinden mi faydalanabiliyorsunuz?

Üst Alt