Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

E-devlet üzerinden yapılan sosyal yardım başvuruları ve islenen kişisel bilgiler!?

okbliyasam

Yeni Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

E-devletde sosyal yardim basvurularinda basvuranin kabul etmesi halinde asagidaki tum bilgilerinin islenecegi yaziyor. Internet kullanici adlari ve sifreleri bile yaziyor. Bu nasil bir is? Bilgisi olan var mi?

İşlenecek Kişisel Veriler
Bakanlığımızca yürütülen sosyal yardım programlarına ilişkin yapılan sosyal yardım başvurularında aşağıda yer alan kişisel verileriniz ve yasal velisi olduğunuz çocuklar ile vasisi olduğunuz kişilerin ve hanenizde yaşadığını beyan ettiğiniz kişilerin ve nüfus kayıt örneğinde yer alan kişilerin verileri işlenebilmektedir:

Kimlik Bilgileriniz: Ad soyad, doğum yeri, doğum tarihi, yaş, fotoğraf, kimlik ve kimlik numarası;
İletişim Bilgileriniz: İşyeri adresi, ev adresi, e-posta, telefon, cep telefonu, yerleşim yeri, diğer adres kayıt sistemi kayıtları;
Banka Hesap Verileriniz: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler adına bankaların yurt içi şubelerinde açılmış olan, tasarruf mevduatı niteliğindeki, Türk Lirası, yabancı para veya kıymetli maden depo hesabı cinsinden, vadeli-vadesiz mevduat hesabı ile özel cari hesap ve katılma hesabı verileri;
Sağlık Verileri: Sosyal yardım hak sahipliğinin tespitinde gerekli olan Engelli Sağlık Kurulu Raporları, Çocuklar İçin Özel Gereksinim Raporları, Erişkinler İçin Sağlık Kurulu Raporları, kronik hastalık bilgisi, aşı takip bilgisi gibi gerekli olan sağlık verileri;
Siber Güvenliğe İlişkin Verileriniz: Kullanıcı adları, şifreler, denetim izleri, IP adresi, WEB sayfası erişim logları ile logları içeren siber güvenliğe ilişkin veriler;
Varlık Verileri: Gayrimenkul bilgileri, araç bilgileri ve diğer menkul bilgileri, vergi bilgileri;
Diğer kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, Türk Kızılay ve diğer STK’lardan elde edilen veriler.

Gayet normal, bütün verilerin işlenir ve tüm her şeyin normalse, yani normal ve yardıma muhtaç bir vatandaş isen zaten sosyal yardım alma hakkı kazanırsın. Zaten sözleşmeyi onaylamamak da neticede vatandaşa bırakılmış doğal bir hak.

Sozlesmeyi onaylamayinca basvuru yapamiyorsunuz ama..

Internet kullanici adina ulasmalari ne islerine yariyacak anlamadim.

Banka hesabinda fazladan 50TL'den dolayi basvurunun reddedilmesi de kotu ve tuhaf olur..

Üst Alt