Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eczanelerde Meresa Fort 200 mg ilaç bulunmuyor!?

aydünyavaz

Aktif Üye
Konular
627
Reaksiyonlar
278
MERESA FORT 200 mg Tokat ta eczanelerde bulunmuyor. Neden acaba bilen varmı?

3 gün önce bende doktora yazdırdım eczane depoda yok dedi elimdeki ilaç bitmek üzere yarın gidecem eczaneye inşallah temin etmişlerdir...

Genel bir sıkıntı var. İlaca zam geleceği zaman depoda ilacı tutmuyorlar.

Aynı şey lithuril içinde geçerliydi artık kolayca bulunabiliyor,hemde daha 18 gün varmış sakin ol abi.

Meresa Fort benimde kullandığım ilaç. Meresa Fort inşallah en kısa zamanda eczanelerde bulunur. Meresa Fort eczanelerde bulunamazsa Meresa Fortun muadili de eczanelerde yok bildiğim kadarıyla. Meresa Fort ve Merasa Fortun muadil ilacı eczanelerde bulunamazsa ne yapmak lazım acaba ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar elimde 18 günlük Meresa Fort adlı ilaç kaldı. İnşallah önümüzde ki 18 gün içinde Meresa adlı ilaç eczanelere gelir. Meresa Fort ve Merasa Fortun muadil ilacı eczanelerde bulunamazsa ne yapmak lazım acaba ?

Son düzenleme:
Bu Psikiyatri ilaçlarını içmeyi bırakın artık.
Kendinizi doğaya atın, kız arkadaşınız yok ise bir kız arkadaş edinin.
Psikiyatri ilacı içerek erkeklik isteğinizi öldürmeyin.
Psikiyatri ilaçları sadece aptal yapar, cinsel isteği yok eder.
Kalbi bozar, böbrekleri bozar, damarları tıkar, kemikleri ve kasları zayıflatır.
Beyni kısmen felç ettiği için düşünme kabiliyetini ortadan kaldırır.
Günlük enerjini yok eder, aptal sınıfı yapar.
Vücut bu karanlık sonu olmayan tünele ilaç yüzünden girdiğinden sürekli bu ilaçları ister, daha fazla daha fazla.
İlacı bir anda ve tamamen kesin, hiç ilaç içmeyin ve Vücudunuz ilacı istediği an Vücutta titreme ellerde titreme gözlerde kararma olacak bu durum ilacın Vücudu terk ettiği anlamına gelir, Vücut yaklaşık 60 ila 90 gün içerisinde ilacın aptallaştırma etkisini unutacağı için bir daha ilaç istemeyecektir.
Yukarıda yazdığım belirtiler de tamamen yok olacaktır.
Mutlaka bir kız arkadaşı edinin veya kızların da olduğu bir işletme fabrika veya çalışma ortamı bulun mümkünse vardiyalı olsun.
8-4 4-12 12-8 Gibi Veya Gündüz çalışma da olur.
Göreceksiniz Psikiyatrik denilen HASTALIK HASTALIĞI Yok olacaktır.
HASTALIK HASTALIĞI DİYE BİR DURUM VARDIR.
Psikiyatri ilaçlarını içmeyin.

@ADALETE SİTEM arkadaşımızın son yazdığı saçma sapan mesajı kimse -dikkate almasın lütfen. Kendi görüsüdür, allah selam versin. Psikiyatri ilacı içmemek bu hastalığa sahipkişiler için bir seçenek değildir. Ya ilaçla yaşamınızı düzene koyarsınız ya da yaşarken cehennem ve ölümü yaşarsınız.. Ortası yok.

@ADALETE SİTEM,
Ne yazdığınızın farkındamısınız!?
Her pisikiyatrik hastalık aynı mı deprosyon la şizofren aynı mı!?

Zaten ağır pisikoz hastalarında hastalığı kabul etmemek ve tedaviyi red ciddi bir sorun zor bela tedaviye ikna edilmiş biri yazdıklarınızı okuyup ilaçlarını içmeyi bıraksa çevresine veya kendisine zarar verse bunun sorumluluğu sizi rahatsız etmeyecek mi?

Kimse ilaçların meraklısı değil yan etkilerininde herkes farkında ama gerçeklikten kopmuş düşünce akışı bozulmuş bir kişi için kar zarar hesabı yapılır daha iyisi bılunana kadar şu an ağır pisikiyatrik hastalıklar için ilaçsız tedavi çok zor.

Tabi ki sadece ilaçla olmaz hayatın içine karışıp bir şeyler yapmak lazım ama başka dünyalarda yaşayan meleğim, mehdiyim, uçuyorum diyen bir kişi yazdıklarınızı nasıl yapacak.

Arkadaş tamamen kendi düşüncelerini yazmış.. psikiyatri ilaçlarını içmeyin bırakın demek çok yanlış!

Kötü bir niyetle söylemediğini elbette biliyorum, öyle umuyorum..o yüzden fazlaca üzerine gidilmesini de istemiyorum.

Psikiyatri hastaları.. özellikle ağır hastalar için ilaç ve düzenli kontrol şart.

Aksi halde toplumsal ve çevresel bir sürü geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurur.

Psikiyatri hastalarının ilaçlarını içmemesi yönünde yönünde bir tavsiyede bulunmak hiçte iyi niyetli bir davranış değildir.

Bu hastaların arkadaş ortamı ve sosyalleşmesi önemlidir ama bu ilaçları içenlerin sadece erkek olduğunu düşünerek kız arkadaşı edinmeleri veya kızların olduğu ortamda çalışmaları gerektiği konusunda ki tavsiyesi ise başka tür bir saçmalık. Bayan psikiyatri hastaları ne yapsın erkeklerin çok olduğu bölgelerde mi dolaşsın o şekilde mi iyileşme yoluna girsin.

Bu tür ilaçları kullanan arkadaşlar kimsenin tavsiyesi ile ilacını bırakmayı değil kullandığı ilacın dozunu bile değiştirmemeli.

Son düzenleme:
@ADALETE SİTEM

Senin iyi niyetli biri olduğunu düşünmüyorum. Sen daha önce de bu internet sitesinde Şizofren hastalığı ile ilgili konularda yukarıda ki mesajında ki cümlelerine çok benzer cümleler yazdın. Ben Milli Eğitim Bakanlığında çalışan Şizofren hastası bir devlet memuruyum. Ayda 40.000 TL civarında maaş alıyorum. İlaç sayesinde çalışabiliyorum. Ben hiç İlaç kulanmazsam devlet bana ayda 60.000 TL maaş versin ben yine çalışamam.

Son düzenleme:
@erbin,
Bende de aynısı. 12 yıllık düzenli bir tedavi geçmişim var. BU SÜRE ZARFINDA TAMAMEN İLAÇLAR SAYESİNDE ÇALIŞABİLDİM. Son 5 buçuk yıldırda kamuda çalışmaktayım ben.

@ADALETE SİTEM,
Ne kız arkadaşi arkadaşim namuslu olmak lazım ben doğuda yaşiyorum bizim buralarda ters şeyler adam adamı öldürür namusuzlugu meşrulaştiriyorsun senin kız kardeşine yapılsa tepkin ne olurdu

Cevapların hepsini okudum.
Yaz yukarıda yazılı olan beyanımı aynen tekrar ederim.
Benim beyanım tamamen BİLİMSELDİR, SERMAYE GÜCÜNÜN BASKISI SEBEBİ İLE YAYINLANMASI ENGELLENMİŞTİR.
Psikiyatri ilaçlarının TAMAMI Aksi kanıtlandığı taktirde '' ismi değiştirilerek '' yeniden piyasaya sürülmektedir.
Bu dururumu araştırdığınızda göreceksiniz.
Bağımlılık yaptığından vücut sürekli olarak istemektedir bu durum bilimseldir.

Diğer bir bilimsel olarak kanıtlanmış Halihazırda olan Ölüm nedeni (Akut Miyokard Enfarktüsü) Diğer adı ile KAL KRİZİ Sebepleri,
Covid-19 denilen ve aşı olarak alel acele üretilen ve Biontech aşıları sebebi olduğu ve fakat gerek SAĞLIK BAKANLIĞI GEREKSE SERMAYE GÜCÜ BASKISI SEBEBİ İLE OLUŞACAK DAVALARIN VE MADDİ TAZMİNAT İSTEMLERİNİN ÖNLENMESİ BAKIMINDAN BİLİMSEL YAYINLARIN YAYIMLANMASI YASAKLANMIŞTIR, Gerçekten de Halihazırda Kalp Krizi Sebeplerinin %99'u Aşı sebepli olduğu kanıtlanmıştır BİLİMSELDİR, ARAŞTIRIN BU ACI VE KARARNLIK OLGUYU GÖRECEKSİNİZ.

Tamamen iyi niyete dayalı olarak bir defa daha tekrar etmek isterim ki Psikiyatri ilaçlarını içmeyin.
Prof.Dr.Derya Uludüz Makalesinde fazla detaya girmeden özetle bu durumu açıklamıştır.
Açıkça söylese Sermaye piyasasının yani ilaç fabrikalarının açacağı onlarca dava ile uğraşacağı aşikardır, toplum olarak bunu bizim algılamamız ve anlamamız gerekiyor.
Ben Vicdanım rahat ve hiç bir pişmanlık duygusu yaşamamaksızın ayniyet ile tekrar ediyorum.
Psikiyatri ilaçlarını içmeyin.

@ADALETE SİTEM,

Saçma sapan şeyler yazmaya devam ediyorsun. İlaçların ne yapıp yapmadığı da, ilaçsızlığın ne yapıp ne yapmadığı da çok çok çok çok açıktır. Binlerce bilimsel makale ve milyonlarca yaşanmışlık sonsuz bir döngüyle bunları her gün göstermektedir.
Hastalık vardır
Hastalığın belirtileri vardır
Hastalığın etkileri vardır
Hastalıkların teşhis metodolojisi vardır
İlaçların ne durumda ne şekilde etki edeceği bellidir.
Doktorların doğru ilaç kombinasyonu ve dozu ile psikiyatri hastalarını yaşama devam edebilir hale getşrdikleri bilimsel bir veridir.
İlaçtan başka hiç bir yol olmadığı nettir
İlaç alınmadığında ya da ilaçlar bırakıldığında ne olduğu %99.9 bellidir.
Henüz teşhis koyulmadığı, hastalığın kabullenilmediği, ilaç alınmadığı safhalarda insanların nasıl perişan olduğu milyonlarca örnekle sabittir.

Bu yazdıklarımın aksini söyleyen tek bir bilimsel makale yoktur.
İlaç şirketlerinin ne bok 9lduğunu tabii ki biliyoruz. Tarih bu şirketlerin kâr hırsına kurban gitmiş belki de yüz binlerce mağdurla doludur. Ama bu kötü örnekler ilaçların etki başarısına gölge dahi düşüremez. İlaç varsa hayat var, yoksa delilik ve ölüm var. Tıpkı aşılar ya da diğer ilaçların varlığının insan ömrünü 2-3 kat uzatığı gibi… tarih ve bilşmsel metodoloji nettir

OturanBoğa
Ben beyanımı aynen tekrar ederim.
Yazdıklarımı aynen tekrar ederim, tepki alacağımı da bilerek hiç çekinmeden görüşlerimi tarafsız olarak açıkladım.
Tekraren söylemek isterim ki Psikiyatri ilaçlarını tamamen bırakın ve içmeyin, bunu aynen söylediğim için vicdan azabı çekmiyorum.

@ADALETE SİTEM, Burada sana son sözün nedir diye sorulmuyor, her mesajında mahkeme ağzıyla beyanımı tekrar ederim diyip duruyorsun.

İlaçları bırakın derken vicdan azabı çekmiyorum diyorsun. Bir hasta senin şu yazdıklarından yola çıkıp ilacını bırakırsa, istemeden de olsa kendisine veya çevresindeki insanlara bir zarar verirse o var olduğunu düşündüğün vicdanın sızlamaz mı 🤔

BnymnYldz

Tekrara düşmemek adına sizin sorunuza delalet edecek cevabım ilk yazımda açıklayıcı şekilde belirtilmiştir.
Psikiyatri ilacı içenler denesinler ilacı tamamen kessinler 90 gün yani 3 ay içerisinde tamamen iyileşecekler bunu içtenlikle söylüyorum.
Neden 90 gün diye sorar isen cevabım şudur.
Oluşan tahribat, vücut alışkanlığı ve ilacın etkisi 90 gün içerisinde vücuttan atılır.
Gerek beyin gerekse vücut bütünlüğü ilacın istem halini bu süre içerisinde unutur, aynı sigarada bulunan nikotin isteği gibi.

@ADALETE SİTEM, sanırım siz ilaçları bıraktınız ve onun etkisi ile bazı dalgalanmalar yaşıyor olabilir misiniz? Zira bilimsel makalelerin yasaklanması komplo teorisinden başkası değildir. Yazdıklarınızı inanarak yazdığınızdan en küçük tereddüt dahi duymuyorum. Ama bunlara inanıyor olmanız bu söylediklerinizin doğru olduğu anlamına gelmiyor. Covid ile yazdıklarınızın gerçeği yansıtmıyor en hafif tabirle. Lütfen bu düşüncelerinizi doktorunuzla görüşün. Bunlar bazen olabilir.

hozgul

Ben Psikiyatri ilacı kullanan veya Psikiyatrik hastalığı olan birey değilim.
Mahkemelere Hakimliklere Görevlendirilen Aktüerya Nitelikli Hesaplamalar Bilirkişiyim.
Psikiyatri hususunda yönelttiğiniz sorunuza baki kalmak kaydı ile cevabınız yukarıda ilk yazı başlığında yer almaktadır.
Covid konusunda ki beyanınıza ilişkin olarak ise Almanya'da açılan davada '' BİLİMSEL ADLİ TIP RAPORUNA GÖRE '' Biontec aşılarının Kalp Krizine neden olduğu ve Aşı sebebi ile ölümlerin vuku bulduğu KANITLANMIŞTIR.
Ne var ki Mahkeme henüz hüküm tesis etmediği için iş bu ADLİ TIP MÜTALAASINI Yayınlayamıyorum.
Adli Tıp Mütalaası Almanya'ya aittir Bilimseldir.
Mahkeme ise Almanya mahkemesidir.

@ADALETE SİTEM, “Ben Psikiyatri ilacı kullanan veya Psikiyatrik hastalığı olan birey değilim” derken bu sizin düşünceniz mi🤔

TEDAVİ İLE İŞLEVSELLİĞİ DÜZELMEYEN tanısı ile rapor aldığınız geçmiş konularda mevcut.

Atipik Psikoz + ŞizoAfektif Bozukluk Şuan rapor oranı sürekli %80 Ağır engelli
Bu hastalıkları 90 gün ilaç içmeyerek, kendi kendinize anlattığınız şekilde tedavi ettiniz sanırım.

Üst Alt