Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EGM'de yaşadığım olumsuzluklar nedeniyle başka bir kuruma nasıl geçebilirim?

pelooo

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
merhabalar
emniyet genel müdürlüğünde mühendis olarak görev yapıyorum. engelli kadrosundayım. sivil memur olarak emniyette çok sıkıntı yaşadım. nakil olduğum hastanede eskişehirde. ben ankaradayım. her ay eskişehire kontrole gitmem gerek. ilk başlarda bunun için bile sıkıntı çıkardılar. mazeret iznimi kullanmama izin vermediler. tek seferlik olur alırız kalan günlerin yanar dediler. yani 2 gün mazeret kullanırsam 8 gün yanacak. kanunda olanı söyledim yine değişmedi. normal iznin olsa bile hafta sonlarını bağlayamazsın haftasonlarını da içine alacak şekilde izin alman gerek dediler.

ben izin alamayacaksam neden memur oldum o zaman. böyle saçma iş mi olur.
ve mühendislik yapmıyorum yazışma yapıyorum.
bu yüzden başka sivil kuruma geçmek istiyorum. bunun nasıl mümkün olabileceğini bilen varsa yardımcı olabilir mi?

pelooo

benim görüşüm o kurumdan başka kuruma geçmek için başka bir engelli memur ile becayiş yapabilirsiniz. Sadece EGM olur diye biliyorum. Örnek Ankaradan Eskişehir deki EGM ye becayiş yapabilirsiniz.

Merhaba öncelikle şu ''herkes memnun''sözü hiç hoş değil.
çoğumuzun konu hakkında bilgisi olmayabilir.
Ne zaman atandınız? kadronuz tam olarak nedir?

HakanEs26 egm dışında bir kurum istiyorum. ankara dışına da çıkamam çünkü eşimin tayini yok.
Nurtan kusura bakmayın. baya canım sıkılıyor bu konuya keşke hiç tercih yapmasaydım diyorum. çok pişmanım. işe gelirken hiç mutlu değilm akşam olmuyor. martta göreve başladım aralık ayında atandım. teknk hizmetler kadrosundayım.
mühendisim

Bulunduğunuz ildeki belediyeler ya da kurumlara tayin isteyebilirsiniz. neden olarak mühendis kadrosunda olup, kendi mesleğinizi yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. bazı belediye ve kurumların mühendis ihtiyacı oluyor genelde.

inşallah olur. aday memurlugum kalksın başvurcam

Adınıza Çok üzüldüm. diğer konularda sevinçle atama sürecini takip ederken sizi görmüştüm. egm tsk gibi yoğun ve hiayerşinin yüksek oldugu yerlerde bu sorunlarla karşılaşılıyor malesef. işe isteksiz gidip gelmek çok zor bilirim. alah sabır versin. yapabileceginiz tek şey 2020 da yeni sınava girip GİH OLARAK ATANMAK VEYA TAYİN HAKKINIZI KULLANIP GİTMEK.

tolga321 tayin olsam bile aynı kurum olacak. bu da benm hoşuma gitmiyor zaten. sivil bir kurum inşallah. gih olursam mühendis kadrosunda olabilir miyim ki? th olarak atanmak için işimden istifa edip 6 ay beklemem mi gerek sanırım.

Kurum amirinin insafiyetine göre bence degişebilir. 2018 puanınız yandı artık th sınıfında oldugunuz için tekrar aynı ünvanda atanamazsınız üzgünüm.

ama istifa edip tekrar th ile başlayamaz mıyım? 2020 sınavına girerekk

Pelin hanım, emniyette engelli mühendis maaşı ne kadar acaba? İzinler hakkında sorun olduğunu belirtmişsiniz. Hastaneden sevk alınsa, refekatçi raporu v.s. durumlarda da izinlerde problem çıkartıyorlar mı?

mühendis maaşı diğer kurumlara göre bi tık daha iyiymiş. ocak maaşım 5800 idi 350 tl de polsan kesiliyor.
ilk başta izinde raporda sıkıntı yaptılar ama şimdi alıştılar çok sorun olmuyor.
amirden kaynaklı

Pelin hanım, geri dönüşünüz için teşekkür ederim. içimi rahatlattınız.

Ben geçen sene egm istemedim ancak bu sene mecbur yazmak zorunda kaldım ve atandim geçen sene arkadaşım egm ye atandiginda kendi memletine tayin aldirmakta zorlandı ancak bu sene ben evrakları vermeye gittiğim de nereye istiyorsan gonderelim diye kendileri teklif ettiler egm nin engellilere bakış açısı değişmeye başladı.

Ancak ben ths teknisyen tekniker ve mühendislerin hangi kurumda olursa olsun bir dezavantajı mevcut ben suan adliyede çalışıyorum burada da ne iş yapıyorsunuz akşama kadar oturuyorsunuz görüşü hakim. Malesef su andan itibaren tekrar sinava girerek gih olarak atanamazsiniz ancak usulüne uygun olarak istifa ederseniz 6ay usulüne uygun istifa etmezseniz 1 yıl atanamazsiniz. Ben size daha kolay yol olarak eğer pedagojik formasyon kalkarsa öğretmenliğe gecmenizi tavsiye ederim teknik öğretmen maaşı da mühendis kadar var ayrica yilda 2.5 ay da tatili var.

pelooo

Merhaba

Bendeb2018/2 tercihleriyle atanmaya hak kazandım. 3 ocak 2019 da evraklarımı teslim ettim. ÖSYM kılavuzunda yazmamasına rağmen psikiyatrik engelimden dolayı 2 sefer atamamı iptal ettiler. Şuan mahkemeliğiz. Bu süre zarfında başvururken aldığım engelli raporu dahil tam 7 rapor aldırdılar. Bu raporlar için kullanmak zorunda olduğum izinler sebebiyle 8 aydır işsizim. Davayı kazanırsam maddi manevi tazminat davası açacağım. Şu sıralarda aihm ne maddi manevi tazminat davası için şartları araştırıyorum...

öncelikli olarak hoş geldiniz. şunu demek istiyorum bir kurum personelini kazanarak ve ona değer vererek yükselebilri ve gelişir. Evet kurumlar arası geçiş kanunda mevcut fakat uygulamada bu münkün görünmüyor. Geçmek istediğin kuruma dilekçe ve ama bunu unutma geçiş için referans lazım.

Üst Alt