Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS 2024 nasıl geçti?

Nasıl bakıyorsunuz ben bulamadım

@Yasin.zkul, full puan alsan da atanma endişeniz olurdu herhalde.sınavı kötü geçmiş insanlar olabilir...biraz daha sağduyulu olabilirsiniz

@Overlord,
ilk atama güzel tercih yapman lazım olmazsa 2. atamada atanırsın. hayırlı olsun

@Yasin.zkul
yani kardeşim sınav 100 üzerinden olduğu için ve 96 aldığın için arkadaş normal olarak gülmüş. internette geçen sene atanan kişilerin puanları var oradan karşılaştırabilirsin internette mevcut. ama bakmak zor gelirse ilk atamada atanırsın. hayırlı olsun.

birde sakın 2024 atama puanlarıyla kıyaslama yapmayın. alım çok fazla olduğu için puanlar aşırı düştü. 2023 ve öncesine göre hesap yapın. malesef sıkılaştırmadan sebep kadrolar zayıf tutulacak. engelli kadrosu zaten yüzde 3 olduğu için çok fazla etki edeceğini sanmam ama puanlar orta öğretim 90 ,önlisans 85, lisans 80 altında yerleşmeler biraz ikinci atama ve düşük ihtimal olarak değerlendirilir. atanırsın dediğimiz kişilerde kadro sayısı 2500 olması gerekiken 1000 gelirse atanamazsın bu tamamen devlete bağlı. kadro sayısı 2500 değilde 5000 gelirse ortaöğretimde 80 le bile atanırsın. ama bence o sene bu sene değil. 2026 dan sonra olacak iş. düşük puan alıp kadro beklemektense işine gücüne baksın zaten tercihini yapar. 2026 ya hazırlansın. seçim öncesi çok alım olur. şansını muhakkak denesin.

96 alıp atanır mıyım soruları hoş sorular değil. bilinçli ve ego dolu yapılmış sorular. aksi halde 96 yı nasıl aldığını düşünmek lazım.

@udevecili,

inşallah hocam ya doğu yerlerine puanım tutuyor orası bir tık düşük çünkü ama altta da dediğiniz gibi alım sayısı da önemli + olarak seçimde çok alım olur mevzusunu katılmıyorum ne bu sene çok alım oldu seçim olduğu halde nede geçen sene oldu artık hayal geliyor çok kadrolu alım..

İyi akşamlar,
Ortaöğretim zihinsel 92-93 puanla atanılır mi? Eğer bana 92-93 puan gelirse ilk atamada atanır mıyım? Atanırsam memur olarak atanır mıyım?
92-93 puan ortaöğretimde atanmak için yeterli mi?

@CgrFb,

yeterli lakin 92 ile atanamayanda biliyorum içini karartmak için söylemedim üniversiteyi yazsaydım atanırdım belki felan diyordu ınsta da ilk atama olmazsa ikinci atamada net atanırsın fakat problem şu ki yılda 1 atama oluyor..

Hocam benim puanım lisansta 77-78-79 civarı gelecek gibi duruyor standart sapmayla 81 e kadar yolu var ama en az 77 aldığımı varsayarsak ki bu sene 2022 sınavına göre daha zordu diyorlar. Acaba sıralama aralığım kaç bin arasında olur tahmini? Yardımcı olursanız sevinirim.

2022 veya daha öncesinde bu sınava girenler varsa o yıla kıyasla lisans alanında sınav kolay mıydı, zor muydu?

Ekpss lisans ,genel, sınavınız nasıl geçti? Kaç netler atanabilir bu sene sizce? Sınav kolay mıydı?

@Alman,

Çok haklısınız. Ekpss den geçen yıl alım ne kadar? Bu yıl alım ne kadar? Matematik tek gerçek ve kimse hayal kurmadan iş hayatına atılsın. Ankara da dayınız varsa ya da Bursa da belediye başkanı amcanız sınava bile gerek yok direk memur olursunuz. Öğretmenler kadar olamadı engelliler çok yazık. 20bin öğretmen ataması yapılacak hepsi 50bin diye bastırıyor. 20bin engelli ataması olsa zaten tüm engelliler 6 yıl içinde atanmış olurdu. 3bin engelli ataması sınava 100bin engelli girmesi yani %86 ile %90 arası puan alanlar ancak atanır.

PTT kpss hariç personel alıyor. Hafta sonu tatil motor ile PTT çalışan kızlar var. İstanbul hariç bence yapılır. İstanbul sıkıntı motor ile kurye işinde güzel para var. Motor süren ve ekmeğini kazanan kızlara helâl olsun. Bu aralar çok denk geliyorlar.

Üst Alt