Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS kursuna gitmek istiyorum ama!?

Overlord

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
69
İyi geceler herkese.. moralim şu sıralar bozuk ekpss den dolayı 89 aldım lakin tam istediğim şeyi yapamadım soruya gelicek olursak matematik başta olmak üzere 2026 daki sınav için çalışmak istiyorum lakin ben biraz eski kafa adamım liseden kalma alışkanlık işte bir öğretmenin tek tek anlatıp çözdürmesi lazım konuları hatta bu yıl 80 den 89 a fırlamam özel eğitim sayesinde oldu lakin orda da hafta da 1 ders alabiliyorum eskiden haftada 2 idi şimdi özel eğitim devam ediyor fakat yeterli değil aileme kursa gitmek istiyorum diyorum birinin borcu var o halde bile gel spora yazdırayım diyor (kilo) ''madem spora vericek paran var kursada vardır'' diğeri desen 2 ay çalışsa kurs param çıkar ama çalışmıyor ama eskiden ablam için çok şey yaptılar şimdikinin parasıyla diyorum 30-35k para verip dershaneye götürdüler ktü de 4 sene okumaya çalıştı ama dıplomayı almadan döndü ve evlendi ben istiyorum ki 1 defaya mahsus kursa gideyim 2026 da başaramazsam göndermezler bir daha olur biter çok çaresizim sizce ne yapmalıyım ne düşünüyorsunuz ? (bu arada 2026 daki sınavı çok düşünüyorum şu sıralar ve rüyama girdi 1 kez 26 nisanda olacak var sayarsak 641 günden selamlar :ROFLMAO:)

Hepimizin ailesinde ki tutumlar farklı olabiliyor. Benimde gençlik döneminde hedefim iş yeri açmaktı. Babam ünv. bitirip memur olmamı isterken; ben asla memurluk yapamam gözü ile baktığım için. Sizin hesabı yapıyordum. Ablamın dersaneye parası, üniversite masrafı gibi tutarları ver bana işyerimi açayım :ROFLMAO:

Tabi öyle olmuyor durum. Ailenin bakış açısı, onlar göre öncelik çok farklı. Sizin burada yapabileceğiniz sıkı sıkıya bağlılığınızı, hedefinizin gerçekten çalışıp kazanmak olduğunu göstermek olabilir. Belki ablanızın zamanında maddi durumları daha iyidir ve şuan biraz sıkıntılı dönemde olabilirler. Biraz evde çalışın, internette, youtubede artık herşey var ordan bile yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

@HuYSuz79,
hocam belirttiğim gibi ben eski kafada olan insanım youtubede denedim ama başaramadım verim alabilmek için kurs lazım bana soru soracağım soramıyorum şahsen o yüzden kursa gitmeyi çok istiyorum ablam zamanında da o zaman 7 bin verildiydi 2013 parasıyla annem ödemişti çalışıyordu ama şimdi istemiyor halbuki 2 ay çalışsa benim için ama yapmıyor sonrada atanınca yanında gelicem diyor haksız bir şekilde...

Herkes çocuğunun iyiliğini ister. Ben bile burada sizi tanımadığım halde iyiliğinizi isterim. Anne babanızda sizin iyiliğini istiyordur ancak onların açısından durumun nasıl olduğunu bilemeyiz. Çalışmıyor demişsiniz, yorulmuş olabilir, yaşlanmış olabilir, iş bulmak artık kolay değil diye düşünüyor olabilir ve dediğim gibi maddi durumları artık eskisi gibi olmayabilir. 2013 deki zamanla şimdi ki zaman çok farklı. Evet o zamanlarda 7bin TL iyi paraydı belki ama insanların ellerinde birikimi vardı, yarınlar hakkında endişesi yoktu. Şimdi öyle değil. Biraz zamana bırakın ve elinizden geleni yapmaya çalışın.

89 ile atanamıyor musunuz ben ona takıldım. :unsure:

@Alman,

herkes biraz zor diyor 89 la hocam ben 92 ile atanamayan biliyorum instada konuştum şahsen (lise) olayın asıl mevzusu 89 atanıp atanamamak değil lütfen soruya odaklanın.

Bu arada bir şey daha sormak istiyorum e-kpss kitabı alıcam fakat hangi yayın ve hangi siteden almalıyım güvenir yer ve kaynak lazım lise zihinsel için ?

Dostum yanlış anlama ama gayet iyi puan almışın ben olsam ekpss olarak değilde normal kpss gibi youtube videolarını izlerim GK GY için trend yoldan istediğin kitabı sipariş verebilirsin gayet güvenilir bide lise alım az puan çok bi iki yıllık açıktan okuyup lisansa kadar gidersin bende bu sene lisanstan girdim puanımda iyi sayılır doping hafıza falan var dershane işi biraz bana ters olduğuna gene karar senin ne kadar bilirsen bil elbet yanlışın olucak liseyle uğraşılmaz mümkün olduğunca öğrenim durumunu artır derim kolay gelsin.

@Basara,

hocam sağol öncelikle lakin benim lisans yapabilmem mümkün değil çok zor çünkü lisans daha ben ortaöğretimi yeni yeni kavrıyorum fena cortlarım onuda geçtim bu yıl hem lise hem lisans tan çok fazla aday girdi sadece lise değil ben liseden memnunum + olarak benim lisans yapabilmem için 5 konu için pro hocalar lazım kendi başıma yapamam doping hafızayı biliyorum güzel uygulama fakat normal kpss var ekpss yok aslında bunun için uğraşmaları lazım çünkü 105 bin aday vardı bu yıl şimdi konuştum doping hafıza ile sadece kpss önerdi ekps yoktu kafam karışık

@Overlord,
Hocam önlisans ve lisansı gözünüzde büyütmeyin özellikle aöf de çıkmış sorulardan soruyolar çokta zor olmaması gerek lisans bitirmenin lisede alım yok demek istediğim 95 almak var lisede lisansta 73lere kadar indi puan gene tercih meselesi doping hafıza tavsiye etme sebebim canlı olarak bilemedin soruları rahatça sorabiliyorsun deneme çözdürüyolar falan daha bi çok uygulamaları vardı bildiğim umarım yararı olur.

@Basara,
evet sevdim o uygulamayı ama çok tuzlu :D sadece matematik alırım ordan alabilirsem yok hocam lisans istemiyorum liseden memnunum :D ama kamuya girersem lisans yaparım

annem konuştu babamla sınava 6 ay kala doping yaparız dedi faydalı olur mu hocam sizce şimdi daha erken dedi ama sınava 1 yıldan önce başlamak lazım diye düşünüyorum sizce ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam şöyle 1 sene yeter bu sınav için çok sıkılırsın bunalırsın yaz ayı zaten ders çalışmak hak getire doping hafızayı arayıp bazı bilgiler alabilirsin çözemedin soruları bire bir çözecekler mi yada daha ne gibi artıları var doping hafızanın bunları iyice öğren evde canın sıkılıyorsa en kötü oldun dersleri youtubedan dinleyerek konuları bitirmeye çalışabilirsin çok kasmadan yani kaybetmezsin.

Üst Alt