Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Elden gazlı ve Elden vitesli ne demek?

benm

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Bana bu gün "elden gazlı elden vitesli ötvden yararlanabilir" şeklinde raporumu verdiler. benim sorun sadeca sağ bacaktaydı. oysa forumda belirtildiği gibi sol ayak gaz pedalıyla iş hallolurken...
gel gelelim bunu doktora anlat. Hadi onu da geçtim elden vitesli demiş. ben bu güne kadar hiç ayaktan vitesli araba bilmiyorum. yoksa var mı?İşin özü bunların cehaleti gitmiş ama e........ baki kalmış.

Ne denilebiir ki!
Sağ bacağından sakatlığı olanlara, "sağ bacağını kullanmasına gerek bırakmayacak şekilde özel donanıma sahip otomobil alabilir, kullanabilir"ibareli rapor verilse, hiç bir sorun olmaz. Ben senin yerinde olsam, bu ibare ile değiştirilmesi için dilekçe veriririm hastaneye.

• .... hastanesi başhekimliği'ne,

... tarihinde özel donanımlı araç alımı ile ilgili olarak yapmış olduğum sağlık kurulu raporu başvurum neticesinde, sağ ayağımdan sakatlığım olduğu tespit edilerek, "..." ibareli sağlık raporu tarafıma verilmiştir (Ek 1). Ne var ki bu ibare teorik olarak da pratik olarak da sorunludur. Raporumdaki ibarenin "sağ bacağını kullanmasına gerek bırakmayacak şekilde özel donanıma sahip otomobil alabilir, kullanabilir" şeklinde değiştirilerek tarafıma verilmesini arz ederim

adın soyadın
    tc kimlik numaran
    iletişim bilgilerin
    raporun (EK 1)

bende sag bacak engelliyim ve banada aynı raporu verdiler.odada bi heyet var ama cay kahve sohbetlerini bile rapor yazarkenki diyaloglarından daha ciddi yapıyolar.kagıdı otomatik olarak doldurup gonderıyolar

Sn. Bülent bey,
Ben bıktım artık bu hastane işleriyle uğraşmaktan benim size sorum şu gaz pedalına direksiyon sağ veya sol altına gelen bir aparatla bu işi halledebilirmiyim vites zaten otomatik olucak sanırım elden viteslinin bir başka açıklaması yoktur.
Teşekkürler..

mzel donanımlı araç

ben 99 yılında ankara hastanesinden almıştım raporumu engelim sağ diz altı amputasyonu .
raporumda yazan eynen ifade şu "özel tertibatlı araç kullanır" "h sınıfı sürücü olur" ve sorun çıkmadan 99 yılında gümrükten aracımı çıkarmıştım şimdi ise aracımı sattım.
ama her hastane sanırım kafasına göre rapor dolduruyor olanda bizlere oluyor

Üst Alt