Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekli maaşımdan kesintiler rekora gidiyor!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Master

Üye
Konular
40
Reaksiyonlar
30
Bugün 187 liralık 21 paket ilaç aldım. İlaçların fiyatlarını eczaneden öğrendim
Tümü 187 lira tutuyor ve maaşımdan 57 lira kesilecek ve elden 24 lira verdim. Yani 187 liralık ilaç bana 81 liraya mâl oldu.
Malulen Emekli biri olarak tüm bedelin %10'unu yani 18 lira ödemem gerekirken 81 lira ödüyorum.
Çoluğunuz çocuğunuzdan çıksın benden aldığınız haksız paralar.
Yazıklar olsun! Halen size oy verenlere ağzım açık şaşırıyorum. Ama boşver müstahak bunlar. Onlarda benim gibi bu paraları ödeyecekler. O zaman anlayacaklar ne yaptıklarını.
Tekrar yazıklar olsun!!

Onlar günlük kazanç ve bedava yaşamanın derdinde, çalışmak gibi bir amaçları yokki

Şimdi bu tane ak trol çıkar derki,akape bize yol yaptı köpru yaptı

Ama akp çamur atmayın şimdi ekrem de ulaşıma zam yaptı biz bir şey diyor muyuz
akp çalışıyor çok şükür :)) ama nasıl çalışıyor ona bakmak lazım

SNITCI

Senin hükümetinin başarısızlıkları yüzünden, benzine, arabaya, vergiye zam geliyor. Ekrem İmamoğlu ne yapsın. Ulaşım zammı olmadan senin başarısız ekonomine yetişmiyor ulaşım parası. Zam yapmasın, cebinden mi ödesin. Bunu mu istiyorsunuz? Boş boş yorum yapıyorsunuz. Yok zam yapmış bilmem ne! Zam yapıp cebe atıyor zannediyorsunuz değil mi? Bu güne kadar her zaman öyle oluyordu. Alıştınız sizde haklısınız.

Anladık atıyorsunuz yutulur cinsten olsun be oğlum 8 yıldır sağlık bakanlığında çalışıyorum.. Bir kere emekli maaşından kesintiler sadece yüzde 10 dan fazla olmaz o da eğer kronik bir hastalık var ise. "ÖRNEĞİN SÜREKLİ KULLANILACAĞINA DAİR RAPOR VAR İSE" 0 kesinti yapılır. Muayene ücreti ise her muayene de sadece bir kez alınır. İstediğiniz şekilde kanıtlarım SAHTEKARLIK yapacaksınız ÇAMUR atacaksınız yaa.

Meraklısına söyleyeyim. BEN HASTANEDE BU İŞİ YAPIYORUM YAANİ RAPORLAR ı düzenliyorum..

DJ_BORAN

Senin gibi cahiller yüzünden bu haldeyiz. Sırf çamur attığını göstermek için SGK mesajını paylaşıyorum. Sen hayal dünyanda yaşamaya devam et!

nyG6y5.jpg

ikinci üniversitemi okuyorum kusura bakma da da bana cahil diyebilecek en son kişi bile değilsin. katılım payı muyaene ücreti dir. Keşke yazdıklarımı bir bütün olarak okusaydınız. Doktordan alacağınız bir RAPOR la orada bahsettiğiniz İLAÇ Bedeli ve katılım payından tamamıyle muaf olabilirsiniz. 21 kutu ilaç alıyor olmanız zaten sizin raporlu ilaç kullanma hakkına sahip olduğunuzu gösterir. Sözde beni madara edeceksiniz ama KENDİ CEHALETİNİZDE B0ĞULMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ.

DJ_BORAN..hocam sen şu an hükümetimi yoksa hastahanelerimi sağlık sisteminimi savunuyorsun??..herkesin isyan ettiği devlet hastanelerinde ki kuyrukları ilaç muayene ota boka kesintileri neye göre savunuyorsun,sırf sen orada çalışıyorsun diyemi millet bunları dile getirdimi senin gözünde cahil oluyor!!??millet kendi başına geldiğini kendi çektiğini bilir, senin orada çalışıp oradan ekmek yemen seni her konuda yüzde 100 haklı yapmıyor her halde!madem orada çalışıyorsun suriyelilere nasıl tedavileri bedava her şeyde öncelikleri var onlarıda anlatsana!!...benim 1 gün provizyonum kesildi tedavi etmediler paramla tedavi oldum,ama arkamdaki suriyeli kartını gösterdi hoopp öncelikli sıfatı ile herkesin önüne geçti padişah hazretlerinin buyruğu ile!!bu ülkeye 30 yıl hizmet veren ben tedavi olamıyorum burada plajlarda keyif yapan suriyeliler e her şey bedava sağlık başta olmak üzere!!hadi bunlardan da bahsetsene millete cahil diyeceğine!!!!!??

DJ_BORAN

kusura bakmada istersen 5 tane üniversite bitir,arkadaşın ne söyledigini anlamıyorsun:)adam 57 tl katılım payı ödemişmi? ödemiş,24 tlde ilaç parası ödemişmi ödemiş,sen hala rapor al filan diyorsun,adamın ödedigi parayı gözardı ediyorsun,bırak rapor almayı filan,sen dogrulardan gerçeklerden bahset,bu durumda kimin cahil oldugunu çok net görebiliyoruz,fazla kendini yorma:),gerçi sen yakında proföser olursun a habere filan çıkarsın ha gayret;)

Master

[FONT=sans-serif]Kardeş senin hükümetin derken?[/FONT]
[FONT=sans-serif]1 ben hiç bir zaman AKP taraftarı olmadım[/FONT]
[FONT=sans-serif]2 senin yazdıklarını bende 50 defa yazdım[/FONT]
[FONT=sans-serif]ben sadece AKP yanlılarını tiye almak için yazdım hepsi bu[/FONT]
[FONT=sans-serif]dikkat et gülerek yazdım[/FONT]

@hakan06..hükümet karşıtlarının mesajları anında silinir ama sana bana söylenen her söz müstehakmış gibi silinmez bir de desteklenir sn admin efendiler tarafından!!..engelliler sitesinde çifte standart varsa buradaki engelliler burada hiç bir şeyin mücadelesini vermesin zaten!!
buradaki adminler xxxxxxx köpeği gibi karşıtmış gibi dururlar ama hükümet yanlılarına da toz kondurtmazlar sarayın arka bahçesi mantığı ile!!!

SNITCI
Eyvallah o zaman fakat mesajın da hiç bir ironi gözükmüyor. Biraz daha dikkatli yaz kardeşim. Tam "onlar" gibi yazmışsın.
"ekrem" yazıp aşağıladığın adam geleceğin Cumhurbaşkanı olacak. Tamam ironi yapıyorsun ama bari belli et biraz. Kendine iyi bak

DJ_BORAN
2 üniversite okumuşsun veya okuyorsun ve hastanede çalışıyorsun fakat dünyadan bihabersin. Önce mesajıma uydurma dedin, sonra ispat edince dansöz gibi döndün. Normal hayatında da böyle dönek olma çok sorun yaşarsın.
Sen 2 üniversite diye hava atacağına, insanlarla konuş ve sorunlarını dinle, biraz bilgin olur, toplum içinde böyle rezil olmazsın!

o partinin ismi AKP değil AK PARTİ dir bu biir.
İKİNCİS Tİ ye alırken öncelikle PKK ile seçim ortaklığı yapan kendilerine it sürüsü diyenlere alkış tutan karakter fukaralarına bkacaksın bu iki.
ÜÜÇ: BİR İNSANIN CEHALETİ MUHATABINI AŞAĞILARKEN KURDUĞU CÜMLELER İLE ORTAYA ÇIKAR BU DA KAAPK OLSUN

1: Sen beni rezil edemezsin çamur atmadan önce ellerini yıka.
2: Ben hayatım boyunca asla dönek olmadım. Ama bana dönek diyenleri pervaneye çevirdiğim çok olmuştur..
3: Benim konuştuğum insanalrın sayısı senin ömrün boyunca karşılaştığın tün insanlardan daha fazladır buna emin ol. Değil sen senin gibi milyonlarcası gelse beni rezil edemez. Ama attığın çamur eline ve diline çok yakışıyor bak..
4: Hakaret etmeyi konuşmak zanneden oturma organıyla ağzı yer değiştiren adamların seviyesine inmem ben.. Size romen diyojen in yanıtıyla cevap veriyorum.. "Diyojen kendisini aristokrat zanneden bir saray kişisiyle karşılaşır sözdee Diyojen e rezil edecek.
-Önümden çekil "Der"
-O da sen çekil der..
-Aristkokrat tipine aldanarak aşağılamaya çalıştığı Diyojen e. "Ben bir aşşağılık bir sefil e yol vermem" diyecek olur.. Diyojen in cevabı enfestir..
-Zahmet etmeyin, BEN VERİRİM!!!
"

keşke elestırırken sağlıklı elestırsenız lafım olmayacak eskıden 21 kutu ılacı eczaneden alma ımkanın varmıydı sadece buna cvp yaz başka bır sey demıyorum

BEN 2004 BI PROTEZ PRASINI ALABIMEK ICIN YASADIKLARIMI IR BILSEN SUNU DIYEILIRSIN MLULEN EMEKLI NE MAAS ALIYORKI IRE KESINTIYAPIYORSUN ALDIGIM BANA YETMIYOR DAHA DOGRUSU EMEKLI MAASLARI DUSUK MALUEN DAHA DUSUK BU PRAYLA YASANIR MI AK PARTIYI AVUNMAK ICINDE YAZMIYORUM AYRICA BIZDE ELESTIRI SEN IYISN BN OTUYUM MANTIGIYLA YAPILIYOR MLESEKI

dünyanın gelişmiş ülkelerinde bile böyle sağlık sistemi yok. en büyük dediğiniz ABD de bile obamacare yi bile uygulayamadı. hiç yoktan ülkemizde yeşilkart var veya geliri aile ferdi başına asgari ücretin 3/1 inden fazla olanlara cüzi bir miktar ödeyerek gss var. adam sağlık gideri için 50/60 tl ödemiş onun lafını ediyor. gidin avrupanın herhangi bir ülkesine doktor ağrı kesici yazmaz. eleştirirken doğru eleştirilmesi gerek...

Son düzenleme:
Asgari ücrete askeri demesek de, doğrusunu ogrensek.

Son düzenleme:
ÜÜÇ: BİR İNSANIN CEHALETİ MUHATABINI AŞAĞILARKEN KURDUĞU CÜMLELER İLE ORTAYA ÇIKAR BU DA KAAPK OLSUN
Demişsin. Çok doğru bir söz etmişsin. Şimdi kendi mesajını bir daha oku ve Türkçe derslerine başla. Önce Türkçe yazmayı öğren sonra derdini anlatmaya çalış. Hadi bakalım.

adam sağlık gideri için 50/60 tl ödemiş onun lafını ediyor.
50-60 Lira değil 81 Lira. Ayrıca madem senin için bu para çok az ve lafı bile edilmemesi gereken bir meblağ, o halde IBAN numaramı yolluyorum, benim ilaç paramı sen ödeyiver lütfen! Ha ödemem diyorsan, benim ödeyeceğim para için boş laf yapma!

Valla asıl ders e ihtiyacı olan sensin hiç kusura bakma da senin bildiğin kadar benim unutmuşluğum var! İlk önce karakter dersleri alman lazım zira zeki insanlarla ne söylediğin anlaşılmayacağını zannederek dalga geçmek KARAKTER ZAAFİYETi nin emarelerinden birisidir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt