Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekli maaşlarındaki fark sürekli iş göremezlik maaşı alanlarıda kapsıyor mu?

neoplis

Üye
Konular
70
Reaksiyonlar
1
ben sürekli iş göremezlik maaşı alıyorum. martta verileceginden bahsedilen maaş farkı ve zam olayı benide ilgilendiriyor mu?

evet bende aynıyım cok merak ediyorum 17 tl zam geldı başka yok inş bizede vardır farklar

kısaca hayır..
zira bu tür gelirler,asgari ücrete bağlı olarak yapılan zam oranı kadar veriliyor.

arkadaşım yüzde 41 rapor geldi bana iş kazası ankara bugun gönderdi sizler ne kadar sürekli iş göremezlik parası alıyorsunuz bilgiverenlere tşk ederim

arkadasım ıyıguzelde asgari ucrete gecen sene temmuzda 30 zam gelmiştı bana 40 lira geldi ocakta 17 tl zam geldi asgari ucrete 30 tl nasıl oluyo bu iş

kastım şu:aldığınız iş göremezlik geliri x %4 (asgari ücrete2011 yılı ilk 6 ay için yapılan zam)=aylık gelir

tmm bende dıyorumkı eger asgari ucretegelen zam geldıyse neden ocakta 17 tl zam geldi onu diyorum senın demene göre 30 tl gelmesi gerekmıyomu

ben bunu sgk sormak ıstıyorum eger link varsa sgk sitesının gonderırmısınız bilgi edınmeden nasıl bir cevp gelcek bakalım

bana sgk bılgı edınme sıtesının link ni verırmısınız bıde oraya sormak istıyorum

içiniz rahat olsun emeklilere sağlanan tutar oran nsıpetinde sürekli iş görmezlik geliri alanlarında maaşına eklenecektir ay başına ne kaldı şunun şurasında:))

halilibrahim arkadasım nerden biliyosun yani biyerdenmi ögrendın acaba

arkadaşlar ben bilgi aldım sürekli iş görmezlik oranı * 60* oran kadar zam verildi.

arkadaşlar 17 senedir sürekli iş görmezlik maaşı alıyorum [2008 yılına kadar malülen emekli olduğumu zannediğyordum] emeklilere yapılan zamlar maaşıma tam olarak yansıyor.yine aynen faydalanırız kanatindeyim.

böyle olması mantıken mümkün değil bence..şöyleki,100tl s.iş göremezlik geliri alan birinin,eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı geliri 160tl olacaktı.yani zam oranı %60 demektir bu...ve mümkün değil..

ben bu ay neden bu kadar az aldım anlamadım geçen ay 779 tl aldım bu ay 802 tl iki ay farkla beraber konu hakkında bilgisi olan varmı? sürkli iş görmezlikten emekli oldum 1995 te iş kazasından

evet arkadaşlar sanırım maşşlar alındı gelen zam toplamda farklarla bereber amdan önce 792 zamdansonra 840 tl buyrun ayrıca fark felanda yok yine üvey evlat muamelesi bu hükümette yapıyor sözde bizm hakllarımz iç,in orda bulunan lokman ayva bey efendi acaba ne gibi çalışmalar yapıyor mecliste yoksa sipariş işlerin peşindemi bune ya ..

çoşkun bey benim sgk ya atığım maile istinaden verilen verilen cvp aynen şöyle
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial] [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Ali Ercan Bey 6111 sayılı Kanuna göre sürekli iş göremezlik geliri alanlara 60 TL değil sürekli iş göremezlik derecesi oranı kadar zam verildi. Yasal olarak tarafınıza 60 TL zam değil 60*0,58= 34,80 zam verildi, Ocak aylığında verilen 2,72 zamdan artan kalan fark miktarlar gelir aylıklara yüklendi, bilgi işlem tarafından gelir aylıklara verilen zamlara ilişkin çalışma devam ediyor, dosyanız tekrar hesaplanacak tarafınıza verilecek fark miktar çıkarsa gelirinize ilave edilip size bilgi vereceğiz.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]-----Original Message-----
From: AliErcan.Yagci@denizbank.com [mailto:AliErcan.Yagci@denizbank.com]
Sent: Tuesday, March 15, 2011 9:51 AM
To: ASLI OZBEK
Subject: RE: [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

ali,
bilgi edinmeden tarafınıza gelen cevap epey enteresan geldi bana..anladığım ,iş göremezlik geliri alanlara,iş göremezlik derecesi kadar zam verilmekte sonucu ortaya çıkıyor..daha sonra gelebilecek cevabıda paylaşırsanız sevinirim...

Üst Alt