Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekli olup çalışanlar iş yeri hekimine ilaç yazdırabilirler mi?

UMOZTURK

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Merhaba, ben böbrek nakilliyim ve Haziran ayında emekli oldum. Fakat destek primi ile yeniden çalışmayabaşlıyorum pazartesi günü...
Sürekli ilaç kullandığım için bazı sorularım olacak.

1 - İş yeri hekimine ilaç yazdırabilirmiyim, ilaçlar için muaf raporum var ve bu ilaçları mutlaka hastalıklailgili uzman hekimin mi yazması gerekir, yoksa iş yeri hekimi de yazabilir mi?

2 - Emekeki olup çalışanlar her durumda hastane ve ilaç hizmetleri için provizyon işlemlerini yine emekli statüsünde yaptırıyorlar diye biliyorum. Bundan dolayı iş yeri hekiminin ilaç yazması sıkıntı doğurur mu diye aklımatakıldı...

3 - İş yerihekimi ilaç yazdığı zaman eczanede muayene katılım payı alınıyor mu, ne şekilde işlem yapıyor eczacı bilgilerinizi rica ederim.

Teşekkürler...

1- Rapor varsa işyeri hekimi de her doktor da yazar.

2- Hiç bir sorun olmaz bence.

3- Emekli statüsünde işlem görür ilaç alımınız.

Maalesef, google aramada bu eski soruya denk geldim, başka birinin de sorusu olabilir diye buraya yazıyorum

Görüşme başladı.
Ben : 10:39
SGK - Bağkur
Vatandaş Temsilcisi : 10:39
İyi günler, ben Sevgi size nasıl yardımcı olabilirim?
Ben : 10:39
Merhaba Sevgi Hanım
Ben : 10:40
Ben emekliyim, ancak özel şirkette destek primi ile çalışıyorum
Vatandaş Temsilcisi : 10:40
Merhaba Özgür Bey,
Ben : 10:40
İşyeri hekiminin yazdığı reçete eczane sisteminden destek primi kaydı gözükmediği için onay almamış
Ben : 10:41
Eskişehir sgk da telefon ile görüştüğüm yetkili, destek primi ile çalışanların işyeri hekiminden yararlanamayacağını söyledi
Ben : 10:41
doğrumudur?
Vatandaş Temsilcisi : 10:43
Özgür Bey, Sizi kısa bir süre bekletebilir miyim?
Ben : 10:43
Tamam bekliyorum
Vatandaş Temsilcisi : 10:46
Kontrollere devam ediyorum.
Ben : 10:46
bekliyorum
Vatandaş Temsilcisi : 10:49
Beklediğiniz için teşekkür ederim. Özgür Bey
Vatandaş Temsilcisi : 10:52
Özgür Bey statüleriniz farklı olduğunuz için işyeri hekiminden faydalanamıyorsunuz.
Ben : 10:53
peki emekli olduktan sonra başka bir şirkette de aynı destek primi ile çalıştım, orada yine işyeri hekiminin yazdığı reçetelerde sorun olmadı
Ben : 10:54
bu sene mi değişti mevzuat
Vatandaş Temsilcisi : 10:54
Emekli olduğunuz için devket Hastanelerinin muayeneleri ve ilaçlarından faydalanabilirsiniz.
Vatandaş Temsilcisi : 10:56
Özgür Bey, mevzuatımızdaki konu bu şekilde yer almaktadır.
Ben : 10:56
Tuhaf ya yapılacak bir şey yok anlaşılan
Vatandaş Temsilcisi : 10:56
Mevzuat konusunda, yardımcı olmamı istediğiniz farklı bir konu var mı?
Ben : 10:56
teşekkürler
Vatandaş Temsilcisi : 10:57
Alo 170 WebChat Canlı Destek Hattını kullandığınız için biz teşekkür eder , iyi günler dileriz.
Ben : 10:57
iyi günler
Vatandaş Temsilcisi : 10:57
İyi günler Özgür Bey,

Arkadaşlar Merhaba. ..ise girişim 6 Şubat ve bugün is yeri hekimi ilaç yazdı ancak eczane de ilacı alamadım çünki sistemde görülmüyor..ama SGK girişi yapıldı acaba ise yeni başlangıç diyemi olmuyor.

SM-E700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tam bir saçmalık, zaten emekli sin + sgdp de ödüyorsun ama ilaç alamıyorsun bu ne lahana bu ne turşu normalde emekli olarak zaten ilaç alman lazım

SGK yi aradım. İşyeri hekiminin yazdığı ilacı para ile alabiliriz....saçmalık SGK karsilamiormus

SM-E700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt