Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekli sandığı sağlık haklarından ve 2022 maaşından faydalanmak isteyen oklusun...

siyamkanki

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar..

Ben %95 fiziksel engelliyim, ayriyetten urostomi ve kolostomi ikisini aynı anda kullanan biriyim. bunuda engelime dahil edersek %100 lerin üzerine çıkar

17 yıl önce geçirdiğim bir trafik kazası sonucu boynum kırılıp felç kaldım. babamın emekli sandığı sağlık haklarına müracet edip o hakları kullanmak istedim, ağır engelimden ötürü bunu uygun gördüler…

buraya kadar bir problem yok, çalışmadığım ve bir gelirim olmadığı için geçen sene 2022 maaşı almak için gereken belgeleri hazırlayıp Kaymakamlığa müracaat ettim, Kaymakamlık durumumu değerlendirdi ve bunu almam gerektiğine karar verdi kendilerine teşekkür ediyorum,
2 dönem yani 6 ay engelli maaşı aldım ve de babamın emekli sandığı sağlık haklarını kullanmaya devam ettim, geçtiğimiz günlerde Sosyal Güvenlik Kurumundan bir yazı geldi yazıda engelli olduğunuza dair raporunuzu alıp karnenizi alıp Balıkesir sosyal güvenlik kurumu karne servisine müracaat ediniz diye...

herneyse Balıkesir bana 120 km gitmem 200 milyon optobüse binip gidemem taksi tutmam lazım,tabi telefon açtım
Böyle böyle gelmemi istemişsiniz sorun nedir,
Saolsun ilgili bayan Tc mi sağlık karnesi sicil nomu istedi verdim bişey gözükmüyor dedi fakat bir sorun var karneniz hem aktif hem pasif durumda dedi,aklıma 2022 maaşı geldi
Hanfendiye dedim 2022 maaşı almaya başladım onla ilgili olabilir mi diye, olmaz öyle şey dedi ya babanım sağlık haklarını kullanıp 2022 maşından vaz geçeceksin yada 2022 maaşı alıp yeşil karta geçip babanın sağlık haklarından vaz geçeceksin. zaten cezai uygulama var tespit etselerdi başınıza iş açılırdı dedi

arkadaşlar yeşil kartı araştırdım urostomi kolostomi giderlerini karşılıyor mu diye maalesef karşılamıyor. yani 265 tl alıp sağlığımla ilgili malzemeleri alamıyacağım veya babamın sağlık haklarından faydalanıp 2022 maaşından vazgeçeceğim
sözüm ona engellilere maaş veriyorlar. sağlığını elinden alarak, tabi yapılması gerekeni yaptım mal müdürlüğüne gidip kendi yazdığım dilekçeyi verdim ve onlar bu dilekçeye ilave bir dilekçe yazdı,

kısaca dilekçe şöyle: %95 engelliyim ayriyetten urostomi ve kolostomi kullanan biriyim, babamın emekli sandığı sağlık haklarından faydalanıyorum, ekonomik sorunlarımdan dolayı 2022 ye müracat ettim ve uygun olduğu için bu maaşı almaya başladım. fakat 2022 maaşı aldığım için yeşil karta geçmemi ve babamın sağlık haklarından kaydımı sildirmemi istediler
2022 de urostomi ve kolostomi giderlerimi karşılamadığı için babamın emekli sandığı haklarından değil 2022 maaşımdan vaz geçmek istiyorum. sağlığım aldığım paradan önemli deyip dilekçemi tamamladım,

Bu yazımı Mal müdürlüğü Sosyal Güvenlik Kurumu pirimsiz ödmeler Genel Müdürlüğü Ankaraya yolladı şimdi cevap bekliyorum gelen cevabı da iyi veya kötü sizle paylaşacağım fakat bizim haklarımızı koruyan kurumlar sanırım detaylarla ilgilenmiyor veya şöyle diyeyim bizimle ilgileri yok,unutulmuşuz hep umut ediyoruz iyi şeyler olsun diye ama mualesef sonuçlar kötü

Şimdi benim gibi hem anne veya babasının sağlık haklarından faydalanıp hem de 2022 den faydalananlar iyi bir araştırma yapsın sonra sonra hareket etsin yoksa biliyorsun hastane de raporları Kaymakamlıkta işlemleri yani bir sürü prosüdürü var , bari sonuç vermiyecek şeylerle uğraşmayın
bir de bunlar için kısıtlı imkanlarınızı harcamayın

bütün arkadaşlarıma saygılar sunuyorum,

Nasreddin Hoca evinin damında biriken diz boyu karları sabah namazı sonrası kürümeye başlamış. Bir ara dengesini kaybederek damdan düşüp bayılmış.
Komşuları koşuşmuşlar.
Birisi: “Çabuk bir doktor çağıralım .”
Diğeri: “Aman bir kırıkçı bulalım.”
Öbürü: “Sırtlanıp doktora götürelim” derken, kargaşada ayılan Hoca, acıyan belini tutarak;
- “Bırakın münakaşayı. Çabuk bana daha evvel damdan düşmüş birini bulun” demiş.

Anlıyacağınız arkadaşlar bizi bizden başka kimse anlamaz sadece acırlar alkışlarlar pofpoflarlar, icraat yok gerisi hurafe sitem etmemiz gerekti ettik, surc-i lisan eylediysek affola..!

Konuyla ilgili gelişmeleri buraya yazmaya devam ederseniz sevinirim. Böyle anlamsız ve haksız bir tutum insanı çileden çıkartıyor...

Malesef öyle bülent bir hakkı hakkettiğin için veriyorlar sonra öbür hakkından vaz geç diyorlar,sonrada çıkıyorlar meydanlara engelliler öyle önemli engelliler böyle önemli,yalandan gözyaşı döküyorlar,bence bir kesim için yaşaması sakıncalı bir an ölmesi gereken insanlarız, medikal malzeme kullananlar varsa son zamanlardaki uygulamaları bilirler,raporlar formlar ubb belgeleri malzeme bondrolleri her gün yeni birşey çıkıyor ya bu adamın başında bunlardan anlıyan uğraşcak kimse varmı diye düşünen yok,evvelden reçetemizi raporumuzu hazırlar yollardık malzeme aldığımız firma devletten tahsil ederdi,bizleri enngelli olmaktan öte birerde hırsız görüyorlar,canları saolsun,ben Sosyal Güvenlik Kurumu pirimsiz ödmeler Genel Müdürlüğü Ankaraya bu konuyla ilgili dilekçemi yolladım,cevabı gelince buraya yazacağım,hiç olmazssa arkadaşlar zorda kalmasın...

Üst Alt