Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekliden muayene ücreti kesintisi yapılıyor mu?

Gazii_42

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
iyi günler Arkadaşlar ben 24.11.2011 tarihinde aile hekimine muayene olmuştum, bu ay emekli maaşımdan 50.87 tl muayene ücreti kesmişler,benim kafam karıştı sizce bu normal mi sizce ,sgk dan hesaplamasından mı kaynaklanıyor,bu yanlışmı doğrumu,bilginiz varsa cevab bekliyorum

gazi_42; bu kesinti yanlıştır emekli den 10 tl muayene ücreti kesilir çok yüksek kesmişler

Aile hekimi muayenesinden gerek emeklilerden,gerekse çalışanlardan kimseden muayene ücreti kesilmiyor.
Aile hekimine muayene ücretsiz. Devlet hst. muayenesi 5 TL , Üniversite hst.muayenesi ise 10 TL kesinti oluyor. Birde ilaç yüzdeleri maaşından kesilir.
E-devlet şifren varsa oradan kesinti detaylarını görebilirsiniz.

NOT: Rakamlar değişmiş olabilir ama benim bildiğim en son muayene katılım bu ücretleri bu şekilde idi. Birde tahlil falan yapılırsa bunun içinde artı 5 TL alınıyormuş sanırım bunuda eczacı arkadaştan öğrenmiştim...

Bende emekliyim bazen toplu olarak yıl sonunda kesiyorlar.

Valla arkadaşlar toplu olarak kesilebilirler mi bu muayene ücreti BİLEN VARMI?bu her ay değilmi? e-devlet baktım 50,87 muayene ücreti diye yazıyor.

Banka hesap işletim ücreti de kesmiş olabilir kesilen miktarın içinde belki bu da vardır..

2012 itibari ile aile hekimlerindede kesinti olacak...kese kese maaş kalmadı verecek

Arkadaşlar yarın bi eczane ye sorsam olurmu? muayene ücreti kesintisinde eczane ismi yazıyor 50.87 tl

kardeşim ilaç kesintiside olabilir malum emekli ilaçların %10 çalışan %20sini ödüyor bazen birkaç aylık kesinti birden yapılıyor eczane ismi yazıyorsa muaniye ücreti değil o ilaç kesintisidir

Üst Alt