Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilere uygulanacak intibak yasası sürekli iş göremezlik maaşınıda etkiler mi?

neoplis

Üye
Konular
70
Reaksiyonlar
1
emekli maaşları artarsa sürekli iş göremezlik maaşımızda artar mı ?

bu konuda bilgisi olan var mı ?

bizim muhasebeciye sordum maaş,larında artırılacgını söyledi bekleyim görecez artk :)

inşallah biraz artarda rahatlarız. hakkımızda hayırlısı. eger bir bilgi edinirsek burdan paylaşalım..

arkadaşlar az önce haberlerde izledim. intibak yasası tüm bagkur ve ssk emeklilerini , malülük maşını kapsıyormuş....

İş göremezlik maaşı alanlarda intibak yasasından yararlanacak mı?

selamlar cıkacak olan intibak yasaı bende yararlanacakmıyım acaba ben surekli işgöremzlik maaşi alıyorum

iş görememezlik maaşı 3 aylık özürlü maaşımı oluyor yani 2022 beni bilgilendirimisini oturan boğa tşk

şevket sürekli iş göremzlik maaaşı iş kazası sonucu en az % 10 özürlü kalanlara baglanan maaştır.

sevket kardes 2022 maasının ne anlama geldıgını bılmıyormusun %40 ve uzerınde engelı olan herkes sosyal guvencesı olmayanlar bu maası alırlar ıs goremezlık maasını saglamken ıs kazası gecırenler vucutlarında enaz %10 ve uzerınde sakatlık olusursa her ay ısgoremezlık aylıgı alırlar bu kısıler bır ısyerınde calıssa bıle omur boyu bu maası alırlar calısamadıkları zamanda sosyal guvencesı olmasa bıle bu aylıgı aldıkları ıcın ssk hızmetlerınden yararlanırlar 2022 maası alanlar gıbı

bende malülen işci emeklisiyim işkazası gecirdim %70 aylık balama oranım var sigortasız calışıyordum dava açtım kazandım 920 tl alıyorum arada 860 tl alıyorum anlamadım neden + intibak bizlere ugricakmı 1998 de emekli oldum tşk.

Evet, 2000 öncesinde emekli olanlara kademeli olarak uygulanacak bu yasa.

sanırım konuyu bu şekilde açıklayabiliriz arkadaşlar maalesef benim gibi iş kazası sonucu sgk sürekli iş göremezlik maaşı alan arkadaşlar intibaktan faydalanamıyor:(:(:(

malüllük aylığı alan kişiler ise intibak farkından faydalanıyor

örnek soru cevap verecek olursak

Soru: İş kazası sonucu emekli oldum. Aylık bağlanma oranı 70. Göstergesi 9475 hisse oranı ile aylık başlangıç tarihim 9 Nisan 1999’dur. İntibak Yasası’ndan faydalanabilir miyim? İlyas YILMAZ

Cevap:
Uğradığı iş kazası veya yakalandığı meslek hastalığı nedeniyle, SSK’dan sürekli iş göremezlik geliri alanlar intibak kapsamında olmadığından, aylıklarında artış olmuyor. Maalesef iş kazası geçirmeniz nedeniyle bağlanan sürekli iş göremezlik geliriniz artmayacak.

Ekrem Sarısu(posta gazetesi yazarı)

Haberin linki : İntibak sürekli iş göremezlik gelirini artırmıyor

Üst Alt