Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklili çalışanlar sağlık güvencesinde hangi statüde sayılıyor?

furkan-)

Üye
Konular
61
Reaksiyonlar
0
Şimdi arkadaşlar vergi indirimiyle emekli oldukdan sonra tekrar çalışırsak eğer sağlıktan faydalancamız için hastaneye gittimizde randevulu muayne için barkot aldınız da barkotta ne yazıyo çalışan mı yoksa emeklimi yazıyo.

merhaba emekli olduysan ve emekli statüsünde çalışıyorsan sana sadece iş kazası primini yatırırlar.ve sen hastanede emekli vatandaş olarak hizmet alırsın.mesela çalışırken hastalandın grip oldun 5 gün istirahat aldın doktordan; bazı istisnai durumlar hariç (iş kazası ,bazı ameliyatlar vb. gibi)istirahat parası alamıyorsun, diye biliyorum.

Ben emekliyim ve çalışıyorum. Özel hastanede sistemde SGK olarak çıkıyor. Çalışan veya emekli diye ayrıca belirttiğini görmedim. Belki bazı yerlerde belirtiyordur. Açıkcası barkod üstüne bakmak da hiç aklıma gelmedi.

Bunu neden merak ettiniz? Uygulamada değişen bir şey yok. Diğer arkadaşın belirttiği gibi istirahat raporları dışında durum farketmiyor.

furkan-) o kadar merak ediyorsan e-devlete gir, sağlık provizyon sorgulaması yap, hangi kapsamda sağlık guvencen oldugunu görürsün:)
sağlık provizyon sorgulaması yaptıgın gunun tarihini girmeyi unutma:)

@furkan-) o kadar merak ediyorsan e-devlete gir, sağlık provizyon sorgulaması yap, hangi kapsamda sağlık guvencen oldugunu görürsün:)
sağlık provizyon sorgulaması yaptıgın gunun tarihini girmeyi unutma:)[/QUOTESorgulamada;müstehaktır,provizyon alabilir ne demek?

asanur

Muayene olup ilaç yazdırabilir demek.

Kalem hanım merhaba peki bir soru sorabilirmiyim rica etsem
emekli çalışanlar kıdem tazminatı alma hakkına sahipmidir
şöyleki ben işyerinde çalışırken erken emekli oldum kıdem tazminatımı aldım emekli olurken,
sonra işyerimde çalışmaya devam ediyorum emekli olarak tekrar kıdem tazminatı alabilecekmiyim emekli maşşımı ve işyerinden maaşımı alıyorum kesilmeden çalışmaktayım kıdem hakkımız olacakmı tekrar bu konuda yardımcı olabilecekmisiniz

emekli çalışanlar kıdem tazminatı alma hakkına sahipmidir

Normal çalışanlarla aynı hakka sahipsiniz.
Yani işyerinden kendiniz ayrılır veya haklı sebeple işten çıkartılırsanız alamazsınız.
İşveren sizi işten çıkartırsa alabilirsiniz.

teşekkürler
bir yerde okumuştum da emekliler kıdem alamıyor diye o yüzden sordum

Üst Alt