Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekliliği durdurulmuş olanlar sağlık hizmetlerinden nasıl faydalanıyor?

Kenan2046

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Emekliliğim durduruldu. Raporum onay için Ankaraya gönderildi. Şu anda sağlık hizmetlerinden faydalanamıyorum. İlaçlarımı alamıyorum. Çocuklarım doktora gittiğinde Devlet hastanesinde muayene ücreti istiyorlar. Benim durumumda olanlar GSS kapsamına mı alınıyor yoksa Ankaradan sonuç gelene dek bekliyorlar mı?

Çoçuklar 18 yaşına kadar devlet koruması altında ücretsiz devlet hastanelerinde?

nasıl yararlanamıyorsun 2019 sonu yani yılbaşına kadar borçluda olsa tedaviler yapılacak cumhurbaşkanımız genelge yayınlamıştı

Genel sağlık sigortası (GSS) prim borcu olanlar ile prim borçlarını ödemeyen BAĞ-KUR’luların sağlık hizmetlerinden yararlanma süresi yılsonuna kadar uzatıldı. Borçlu olsalar da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üzerinden sağlık hizmeti alabilecekler. Prim borçlarını ödeme yükümlülükleri ise devam edecek. Yılsonunda yeni bir süre uzatımı olmadığı takdirde, prim borcu bulunanlar 1 Ocak 2020’den itibaren sağlık hizmeti alamayacaklar.

Sağlık hizmetleri normalde SGK ile anlaşmalı tüm hastaneler üzerinden alınabiliyor. Prim borcu bulunanlar ise sadece Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sağlık tesisleri ile devlet üniversitelerinin hastanelerinden sağlık hizmetleri alabilecekler.

Beylikduzu

Sistem üzerinde Emekliliği durdurulmuş gözüküyorum. GSS kapsamında değilim. Sanki boştayım. Muayene olmak için ücret ödüyorum. Tahliller için ücret ödüyorum. Benim GSS kapsamına alınmam veya sağlık hizmetlerinden emekli gibi yararlanmam gerekmiyor mu?

konu hakkında bilgim yok ama saçma olmuş sonuçta prim ödemeyen dahi yasal olarak 3 ay hzmet alıyor emeklilik bekleyenler otomatik gss sistemine giriyor
kontrol muaynesi zamanında sağlıktan yararlandırılmamak saçma kalıyor sonuçta malul iseniz karonik hastalığınız var maaşınız dondurulsada sağlık hizmetiniz devam etmeli gerektiğinde emekliliğiniz iptalde olsa faydalandığınız süre gss primi ile ödeme imkanınız olmalı

bana işyerinden istifa emekli maaşı bağlanma arasında geçen zaman için bile gss 42 tl borç çıkartmıştı..hizmet den zaten otomatik olarak yararlanman lazım gss ile..?

deathless

Ben istifa etmedim halen çalışıyorum. Sosyal güvenlik destekleme primi yatıyor. Sgdp'nin içinde sağlık bakımı yokmuş.

anladım hocam,peki sağlık hizmet i olayı nasıl olacak kendi cebinden karşılama da zaten gss ile olmuyormu ki oda zaten mecburi diye biliyorum ama ??

Üst Alt