Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekliliğim onaylandı. Surekli iş goremezlik maaşım kesilir mi?

ersin alakuş

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
01 11 2016 tarihinde emekli oldum sanırım bir terslik olmassa ek ödeme 69.50 gorunuyo net maaşım belli degil
benim size danışmak istedegim ben şu anda 2001 yılında geçirdigim işkazasından dolayı 215 tl maaş alıyorum acaba maaşım kesilirmi

birde ortalama emekli maaşım ne kadar olur
aylık başlangıc tarihim 01.11. 2016 EK ÖDEME 69.50 TL NOT ÖDEME GÜNÜ 22

İşgörmezlik maaşınız kesilmez ama yarısını almaya başlarsınız.
Emekli maaşınızın tamamını alırsınız.

selamlar ben yeni üyeyim ama siz benim ailem gibisiniz ben sizi 2 yıldır takip ediyorum iyiki varsınız kader kardeşlerim

tşk ederim cevap için emekli maaşım ne kadar olur ortalama 69.50 tl ek ödeme gorunuyo şu anda ayın 22sinde maaş gunum yardımcı olursanız sevenirim şimdiden tşk ler.

Emeklilik başlangıç tarihiniz nedir.
4A Emekli Aylık Bilgisi bölümünde yazar.

yüksek olan maaşın tamamını düşük olan maaşın yarısını bağlar sgk. sürekli iş göremezlik gelirinin yarısı kesilir emekli maaşın 2008 den sonra çalışma günün fazla ve brüt ücret 3000TL altında yattıysa 950tl civarında bağlanır 2008 yılından sonra maaş bağlama oranı %30 düştü. yani emekli maaşı hesaplama 2000yıl önce çalışma süresi 2000 ile 2008 arası çalışma süresi ve 2008 den sonra olmak üzere hesaplanıyor 2008 den önce emekli olanlar daha yüksek maaş 2008 den sonra emekli olanlar daha düşük maaş bağlanıyor. Not : brüt 3000tl üzerinde kazananları pek etkilemiyor.

Tahmini olarak 1.060-1.070 Tl civarı bir maaşınız olur.
22 Kasımda alacağınız toplu para ise 1.807 TL
Hayırlı olsun.

Üst Alt