Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik davam devam ettiği için sağlık güvencem yok. GSS için başvurabilir miyim?

Konular
38
Reaksiyonlar
0
merhaba 1 Ocak 2012 tarihi itibari ile hiçbir sağlık güvencesi olmayanların en geç 31 Ocak 2012 tarihine kadar gelir testi yaptırmak için ikametgahlarının bulunduğu il ya da ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na başvurmaları gerekmektedir deniyor.benim tedavisi olmayan bir hastalıktan dolayı süren malulen emeklilik davam var.davamın açılış tarihi 17/04/2009 dur.ve yerel mahkeme beni haklı bularak emekli yaptı.fakat karşı taraf yani sgk itiraz hakkını kullanarak konuyu yargıtaya taşıdı...yaklaşık olarak 3-3,5 yıldır belki biraz daha fazla süredir sigortam veya yeşil kartım yok.emeklilik dava sonucumu beklerken benim bu durumda ne yapmam gerekiyor?hala gelir tespitinde bulunmam mı lazım?diyelim devletin belirlediği kriterlere uyduk sigortamı devlet ödeyecek bu benim süren malulen emeklilik davama zarar verir mi vermez mi?bana bu konuda ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.saygılarımla

GSS'den yararlanmak için başvuru yapman şart. Malulen emeklilk davanın sürmesi buna engel değil. İstersen başvuru yaparken malulen emeklilik konusunda SGK ile davalık olduğunu beyan et. Bir yerlere not düşmek isterlerse, düşerler...

Üst Alt