Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik maaşım 700, iş göremezlik maaşım 300 TL, maaşım doğru mu hesaplanıyor?

pasam1

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
0
2006 yılında iş kazası gecırdım %95 iş goremezlık raporum var
ssk da emeklı olum malulen
şu anda ssk malulen emeklı maasım 700 tl . iş kazası iş goremezlık maasım ise 300 tl

acaba dogru mu bu miktarlar? hesap nasıl oluyor. yoksa ssk ya hakkımı arayım mı?

arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım.

Başkasının bakımına muhtaçlık söz konusu (çünküğ omurilik felçlisiniz), bu durumda bağlanan aylıkların her ikisi de bana az geldi.

Bence her iki aylığın da yeniden hesaplanması için ayrı ayrı dilekçe ile sigorta mdüürlüğüne başvurun. Ayrıca dilekçeye başkasının bakımına mutlak ihtiyaç duyduğunuza dair ibareyi de ekleyin. Hatta elinizde rapor varsa -raporu noterde çopaltıp- o raporu da ekleyin dilekçelere.

bülent bey kanun hak nedir asıl hakkım nasıl ögrenırım :2007 yılında malulen emeklı oldugumda malulen emeklılık ıcın yeterınde fazla gun sayısı oldugunu ve bana o zaman 1000 lırada ıade verdı ssk ben sordum o zaman telefonla bu maaş az dedım ve bana memur daha ne istiyosun dedi.şimdi ben ssk ya gidersem elimde bu haakın aslını gösteren bir kanıt bulabılırsenız bana o zaman ssk memurları itirazımı hemen yaparlar ben bu işin hesabı nasıl yapılır bılmıyorum .

Sizin bir yorum yapmanıza ya da kurumda çalışan işgüzar memurların bıdı bıdı yapmasına mahal yok.

Siz sigorta müdürlüğüne gidip "almış olduğum sürekli iş göremezlik geliri ile malulen emekli aylık miktarının düşük hesaplandığını düşünüyorum. Yeniden hesaplanmasını ve olası farkların hesabıma yatırılmasını arz ve talep ederim" diye basit bi dilekçe doldurmanız yeterli.

Onların da işi bu dilekçeyi alıp işleme koymak ve gereğini yapmak. Bu kadar basit. Bu talepte bulunmak için birilerini ikna edecek gerekçe bulmanıza da gerek yok. Bu talepte bulunmak sizin en temel hakkınız.

Üst Alt