Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emekliyim ve sigortasız çalıştıgım işyerinde kaza geçirdim..?

ahmet tny

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Emekliyim, 2yıldır sigortasız olarak çalışmaktayım gecen ay işyerinde çalışırken merdivenin kırılması sonucunda düştüm ve femurbaşı kemigim kırıldı akabinde hemen amaliyata aldılar ve şu an halen yatmaktayım iyileşme sürecinin çok uzun olacagını söylediler en az altı ay iyileşme süreci ve sonrasında fizik tedavi ve bidaha eski halime dönüş olmadıgı belirtildi önce pek umursamadım ama işveren ogünden sonra ne aradı ne sordu beni bi başıma bıraktı ilceden balıkesire kontrole gitmem gerekiyor çok büyük zorluklar çekiyorum masrafımız çogaldı işverenin bu umursamazlıgı karşısında bende bişeyler yapmak istiyorum bu konuda hiç bilgim yok bana yol göstermenizi rica ediyorum.saygılar

2 tane şahit bulun ve işvereni dava edin

Tek sorun şu, sen neden sigortasız çalışmayı kabul ettin.

Kardeş benimde olay aynı kazadan sonra giriş yapildi bu bir suçtur işyeri suçludur bizler değil bir işçi sigorta girişi yapmaz işyeri yapar ilgilenir muhasebecisi işçi iş başı yaparken raporları ve evraklarını teslim eder ise başlar işçi sigortaya ise giriş yapmaz iş yeri yapar

Bence SGDP ödememek için razı olunmuştur, o zaman bu primi kestiren devlet suçludur :confused:
Benim çevremde de duyorum bazı emekliler sağda solda işte bekçilik çaycılık vs. yapıyorla, bunlar özellikle işverenler tarafından işe alınıyor, resmi çalışma kayıdı yok, işçinin maaşı artı sigorta primini eline ver, işçi memnun,
patron memnun ( işveren sgk payı ödemiyor, vergi vermiyor vs.)
Bir kaza vs. olunca herkes haklı.

Üst Alt