Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engel oranlarım %91 ve %20 ama çalışamaz ibaresi yok! Babamın bağkurundan faydalanma?

octoberrr

Üye
Konular
27
Reaksiyonlar
0
4 senedir istege bağlı sigorta pirimi ödüyorum.(son bir yıl ödemedim, birikti) Ancak babamın bagkur sigortasındann faydalanmak istedim. sevkedildiğim hastane kas-iskelet sisteminden ve %91 kardiovaskuler sistemden %20 özür oranı tespit etti. skolyoz ve tekerlekli sandalyeye bağımlı demiş ancak çalışamaz ibaresi koymamış rapora. sorularım şunlar:
1- müraacatım kabul edilir mi?
2- şimdiye kadar ödediğim ücreti geri alabilir miyim, yoksa yandı mı?
3- son 1 senemi ödemeyip istege bağlıdan çıkarsam zorunlu sağlık sigortası devreye girip bu kez oradan mı borçlu çıkarım?
ilgilenenlere teşekkürler.

octoberrr
18 yaşından buyuk erkek çocukları okumuyorsa babalarının sağlık güvencesinden yararlanması için maluliyet derecesinde hastalıgının olması şarttır. babanızın sağlık güvencesinden yararlanmak için sgk'ya başvurmuşsunuz. SGK da sizi yetkili bir hastaneye maluliyetinizin tespiti için sevk etmiş. raporunuz kuruma ulaştıktan sonra SGK sağlık kurulu rapora bakacak ve malul olup olmadıgınız yönünde karar verecek. eger malul kabul edilirseniz babanızın sigortasından yararlanabileceksiniz. aksi takdirde mümkün değil. raporda yazan oranlar hiçbir şey ifade etmez. önemli olan maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmanız.
diğer sorularınız için alo 170'i arayıp bilgilenmeye çalışın. alo 170 hafta içi iş saatlerinde hizmet verir.

Üst Alt